Wpis z mikrobloga

no jak bezpłodne skoro podałem ci przykład że mogą mieć ich genetyczne dzieci? Mnieksza z tym czy in vitro czy normalnie


@Towarzysz_Pawulon: Nic nie podałeś tylko coś sobie wymyśliłeś. Taka osoba jest bezpłodna, ale może urodzić dziecko dzięki zabiegowi invitro. Nie wytwarza gamet, więc nie może się rozmnażać.
  • Odpowiedz
@Filippa sam interesuje się tym tematem od lat, miałem ciężką genetykę na medycynie i nigdy nie słyszałem by któryś (z uznanych naukowców) powiedział że chromoskm Y jest śmieciowy XD

Jak wroce za 3h do domu to pewnie łatwo obalę te bajki jak że Klifneferter to tylko 'kariotyp' czy że osoba bez 5alfa reduktazy 2 jest kobietą pomimo że dominuje u niej testoseron których takie osoby mają często więcej niż zwykli mężczyźni
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Towarzysz_Pawulon

Przecież to jest temat który podlega dyskusji od lat.
Od dawna wiadomo, że Y jest poddamy degeneracji a jedyną istotną rzeczą jaką pełni to rozróżnienie płci w życiu płodowym poprzez zaprogramowane fale hormonalne które wstrzykują duże dawki androgenów.

Potem chromosom Y jest nieprzydatny a nawet na fotografiach jest znacznie krótszy niż jego kiedyś homologiczna wersja, chromosom
  • Odpowiedz
@Filippa zadałem ci jedno proste pytanie, dlaczego osoba z niedoborem 5alfa reduktazy2 rodzi sie bez męskich genitaliów ale za to oprócz tego jest w praktycznie całości fenotypowo męska? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Czyżby to był ten śmieciowy chromosom Y? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Towarzysz_Pawulon

niezbyt rozumiem twoje pytanie i prawdopodobnie wybrałeś sobie coś czego do końca sam nie rozumiesz.

Poproszę o głębsze omówienie tego co masz na myśli.
  • Odpowiedz