Wpis z mikrobloga

#filmy #vhs #nostalgia
Hej. Zapytanie czy ktos moze posiada albo wie kto jest w posiadaniu filmów z lat 80,90 i po 2000roku naturalnie legalnych ale z polskim lektorem, mogą być ripy z vhs dosłownie cokolwiek, kazdy rodzaj filmów poza bolywood oczywiście. Ostatnio obejrzałem pewien film który bardzo lubię i zauważam tam dziwne zmiany niekoniecznie w tłumaczeniu ale wycięte elementy (tak mam doskonałą pamieć bo wielokrotnie je kiedyś oglądałem). Chciałbym zacząć budować swego rodzaju archiwum normalności zanim AI i zarządzający nią ludzie przeredagują wszelkie znane mi od dziecka treści. I tak to sie dzieje i nie tylko odnośnie jednej pozycji filmowej.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@semperfidelis masz słuszność mirku, ale nie o to chodzi. Zmienia sie treść materiału dostępnego w necie, ktoś kto posiada oryginały bezcenny ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Usuwane są przekleństwa, sceny czesciowej nagości i wiele innych rzeczy tak jakby ktoś chciał poprawić przeszłość żeby pasowała do czyjejś wizji teraźniejszości. Mam troche lat na karku i co nieco pamiętam, młodzież nie zna odniesienia.
  • Odpowiedz
@pochfiarz_wiekonos: przecież to w tej waszej #!$%@? boomerskiej telewizji były filmy masowo cenzurowane, tak że tego się oglądać nie dało. Film Guya Ritchiego gdzie co drugie słowo to przekleństwo a w TV zero. Tak samo wycinanie całych scen, bo się wielcy Polacy katolicy mogą oburzyć. xd
  • Odpowiedz