Wpis z mikrobloga

#gielda Luka na 5377$ zamknięta. Powstała za to kolejna luka wyżej, na 5390$, czyli 1.4% wyżej. Rynek zapewne będzie chciał tą lukę zamknąć także.
tom-ek12333 - #gielda Luka na 5377$ zamknięta. Powstała za to kolejna luka wyżej, na ...

źródło: obraz

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@golomb13: Też nie bardzo wiem bo teoretycznie jeżeli SP500 odbije w górę to Nvidia też. Prędzej czy później zamknie tę lukę Nvidia na 96,5$. Może w poniedziałek, może za 2 miesiące. Liczy się to co zrobi reszta rynku jak kurz opadnie i wróci optymizm.

SP500 spadło już 6% od szczytu, a w ostatnim roku po spadkach o 6% zaczynało odbijać.
Czyli teoretycznie powinniśmy liczyć na krótkoterminowe wzrosty od poniedziałku, o
tom-ek12333 - @golomb13: Też nie bardzo wiem bo teoretycznie jeżeli SP500 odbije w gó...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@golomb13: Żarty kończą się jak się inwestuje równowartość auta z salonu :p

Wiem, że niektórzy tu i po 800 000 pln inwestują no ale podchodzą do tego marzycielsko. I giełda im właśnie to teraz pokazuje.
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: ja troche farta mialem bo wczoraj sie zapakowalem w USGOVT 1.25 15-May-2050 i dzisiaj uroslo 4%,a przez ostatni miesiac 8% , wiec dzisiaj polowa wzrostow z miesiaca, ewidentnie doplyw kapitalu z us stocks
  • Odpowiedz
  • 1
@golomb13: Aha ok, czyli można powiedzieć obiektywnie, że dużo tam masz. 7-8% to nie jest duża strata. Ja bym sobie dał spokój. Ryzyko sięga zenitu. Może być podbicie ceny bo mocno spadła ale nie licz na kontynuację trendu wzrostowego.

Jestem ciekaw- wytłumacz mi co sobie myślisz inwestując tyle pieniędzy w Nvidię. Jaki masz plan?

@maroLem87 Ja miałem farta po jak fundusz uranowy Sprotta wzrósł przedwczoraj o 10% to sprzedałem
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: Wierze w fundamenty, predzej dobiore za mniej niz 100 - moj deadline to earningsy za Q2 - nvidia zmiecie je z powierzchni ziemi przez zamowienia w blackwella, moze jeszcze jakis buyback program i jestesmy ze 150 za papier (chyba ze nie XD)
  • Odpowiedz
  • 0
@golomb13: Załóżmy że masz więcej pieniędzy niż tylko w Nvidii. Nie wolałbyś zagrać defensywnie = TLT (DTLA) czyli odwrócone obligacje, fundusz Uranowy, lokata w dolarach? Potem wykorzystać to co opisałem na blogu i kupić na prawdziwym dołku, który zmiecie wszystkich.
Nvidia tego nie wytrzyma. Giełda ma to do siebie, że czasami nie szanuje niczego. Nvidii też nie uszanuje bo nikogo nie obchodzi prawdziwa wycena. Prawdziwa wycena dopiero pokazuje się po
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: Swiete slowa tomasz, nie licza sie sentymenty tylko zarabianie forsy, dlatego jak wspomniałem, daje czas do earningsow 28 Sierpnia i znikam, czas pokaze kto mial racje. Generalnie ja jestem swiadom ze AI jest przehajpowane ale "banka" nie peknie w 2024.
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: @golomb13: gołombu tomek mądrze prawi, ja miałem kilkaset tyś. w us stocks, wczoraj przed otwarciem ryzyko było zbyt duże, więc z niego zrezygnowałem i poszedłem w dużo mniejsze ryzyko którym były obligacje, to że zrobiły dzisiaj 4% to czysty fart, ale są w trendzie wzrostowym, to najważniejsze. Ochrona kapitału to najważniejsza część tej gry
  • Odpowiedz
  • 0
@golomb13: Właściwie to nie ma znaczenia czy WIG/Bitcoin/ETF na świat/Nvidia. To jest wszystko to samo. Jeżeli Nvidia pójdzie ostro w dół, to wszystko pójdzie. Jedyne co nie pójdzie to Gotówka, Bondy.
I na tym polega trudność, że w odpowiednim momencie trzeba podjąć decyzję i ewakuować się z rynku akcyjnego, czymkolwiek by on nie był.
https://www.youtube.com/watch?v=TRBw_dW9sAU

Jeżeli zakładasz hossę to jest lepszy rynek niż Techy obecnie- górnicy srebra i złota. Oczywiście nie wszyscy. Ci którzy
tom-ek12333 - @golomb13: Właściwie to nie ma znaczenia czy WIG/Bitcoin/ETF na świat/N...

źródło: obraz

Pobierz
tom-ek12333 - @golomb13: Właściwie to nie ma znaczenia czy WIG/Bitcoin/ETF na świat/N...
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: Tomek, ten chlop ma racje z tym co mowi, faktycznie jest walka o wsparcie 100, ale to oczywite bo duzo maciusow jak ja ma tam stop lossy i oczywiscie odbnilismy sie od 120...

ALE on nie wyklucza ze wlasnie uklepujemy dno i mozemy leciec tu de moon ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz