Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe
Będą mi w domu instalowali światłowód i tv. Przyłącze chce zrobić na strychu bo tam mam podciągnięte wszystkie kable sieciowe. Dostawca daje tylko modem i dekoder. Z modemu do dekodera idzie kabel sieciowy i to jest ok. Natomiast nie wiem jak ogarnąć resztę sieci. Planowałem kupić 3 sztuki mesh z TP-Link i switcha. I podpiac z modemu do mesha a z tego do switcha i dalej kablami do komputera i innych meshy? Zadziała to tak czy musze mieć jeszcze jakieś urządzenie między modemem a resztą sieci?

Jeszcze dodając. Mam dom ok 160m, tak jak pisałem cała sieć jest pociągnięta na strych. Poza tym mam poddasze użytkowe i parter. A najgorsze jest to że akurat w żadnym miejscu w środku domu nie mam podciągniętej sieci żeby tam dać jeden router który ogarnie cały dom.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chomikgumiok
Od modemu lan do pierwszego mesha.
Reszta już tylko mesh po wifi. Nawet dekoder już lanu nie potrzebuje.
Ps. Zwróć tylko uwagę czy mesz ma odpowiednią przepustowość, bo sporo ma max 1000 Mb\s
  • Odpowiedz
  • 0
@Poldek0000: właśnie z tego co mi powiedział operator to dekoder potrzebuje LAN i to najlepiej bezpośrednio z modemu. Może głupie pytanie. Ale po co mi więcej jak 1000 skoro i tak internet biorę 500 albo 900?
  • Odpowiedz
  • 0
@chomikgumiok TPLink Deco bardzo fajnie działa, 3 pak za kilka stów idzie dostać. Jeżeli chcesz mieć coś droższego i bardziej zintegrowanego to zobacz co oferuje Omada - kupujesz accesspointy i kontroler i masz w pełni zintegrowany system mesh/seamless roaming. Ja kupiłem ostatnio coś takiego i bardzo sobie chwalę
Retsew - @chomikgumiok TPLink  Deco bardzo fajnie działa, 3 pak za kilka stów idzie d...

źródło: temp_file8641501044750223543

Pobierz
  • Odpowiedz
A najgorsze jest to że akurat w żadnym miejscu w środku domu nie mam podciągniętej sieci żeby tam dać jeden router który ogarnie cały dom.


@chomikgumiok: mylisz router z accesspointem. Router możesz mieć na strychu i jeśli chcesz mieć po taniości, to wystarczy to, co dostaniesz od dostawcy, niech sobie stoi na strychu. Do tego dokup switcha, zwykłego niezarządzalnego, byle z gigowymi portami, do niego podepniesz net z routera, wszystkie
  • Odpowiedz