Wpis z mikrobloga

@Spojler22 Zbiornik na gaz rozpruli, a co do kotwicy masz rację. Pewnie zachowałbym się podobnie pod wpływem emocji, ale z perspektywy kanapowej zachwycający jest brak instynktu samozachowawczego kamerzysty ( ͡º ͜ʖ͡º) w którymś momencie widać jak ten kilkunasto, albo i przy tym gabarycie statków kilkudziesięcio tonowy łańcuch jest napięty między statkami jak sznurówka. Gdyby któreś ogniwo pękło to nie chciałbym tam stać
  • Odpowiedz
przy tym gabarycie statków kilkudziesięcio tonowy łańcuch jest napięty między statkami jak sznurówka. Gdyby któreś ogniwo pękło to nie chciałbym tam stać


@Skuner: Nie pękłoby, w gorszych warunkach statki i platformy są holowane na mniejszych łańcuchach (56mm i mniej).

A nawet przy takiej sytuacji jak na filmie zanim zawiedzie ogniwo łańcucha czy kenter łańcucha, to najpierw puści hamulec windy (zakładając że nie będzie reakcji ze strony załogi) a później bitter
  • Odpowiedz
@newerty Dziękuję za merytoryczną poprawkę. Nigdy nie zerwałem kotwicy, nie holowałem też łańcuchem więc niewiele mogę w tej kwestii powiedzieć. Uczono mnie tylko o słabych ogniwach więc założyłem że przy takim naprężeniu mogłoby ono zadziałać.
Ale widziałem kiedyś filmik jak przy awaryjnym kotwiczeniu wypruło cały winszkop z pokładu więc zakładam że teoria to jedno a stan techniczny elementów drugie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz