Wpis z mikrobloga

Mirkoeksperty, może się wypowiedzieć ktoś, kto ma pojęcie na ten temat? Chciałbym wiedzieć na ile wiarygodne są te informacje.

1. "Ruska armia jest przestarzała. Rosja to bliski bankructwa kolos na glinianych nogach. Nie mają szans w starciu z zachodem, ich technologia wojskowa zatrzymała się na poziomie z czasów zimnej wojny czyli sprzed 40 lat" - donoszą pożyteczni idioci i pudła rezonansowe.

2. Tymczasem na TVN24.pl wiszą sobie dwa teksty. Jeden z dziś, drugi z grudnia 2013. Czytamy w nich:

"Rosjanie przeprowadzili testy międzykontynentalnej rakiety JARS. Rakieta ta była potajemnie rozwijana od wielu lat, ujawniona została jednak dopiero w 2007 roku po ogłoszeniu przez USA planów budowy tarczy antyrakietowej. Rosjanie produkują 24 takie rakiety rocznie. Posiadają też rakiety Topol w ilości 78 sztuk i są to jedne z najnowszych rakiet międzykontynentalnych na świecie.

Według oficjalnych danych, Rosjanie posiadają drugi po USA arsenał rakiet międzykontynentalnych w liczbie 332, przy 450 amerykańskich. Jednak o ile Rosjanie wciąż swoje rakiety budują i unowocześniają, o tyle amerykańskie Minutemany powstały jeszcze w latach 70-tych i od lat nie są już produkowane.

Rakiety rosyjskie są gotowe do startu w kilka minut, mobilne i nieporównywalnie bardziej celne niż jakiekolwiek inne. Są w stanie trafić w okrąg 200-metrowy po przeleceniu ponad 10-tysięcy kilometrów.

Pod tym względem Rosja jest zdecydowanym światowym liderem.

Rosja prowadzi obecnie największą na świecie modernizację armii, budżet na program jądrowy ma rosnąć co roku o 50%. Gdy program modernizacji zakończy się w roku 2020 Rosjanie będą dysponować najnowocześniejszym i nieporównywalnym arsenałem rakiet międzykontynentalnych z lądu wspieranym z morza przez równie nowoczesne okręty typu Borej."

3. Już jutro na antenie TVN24 kolejny ekspert opowie nam o tym jak zacofana i słaba jest armia rosyjska.

[o]

src: https://www.facebook.com/zelaznalogika.net/posts/671874986193799?stream_ref=1

[ #rosja #wojna #militaria #armia #ukraina #januszewojny ]
  • 4
@paffnucy: Co do rakiet to prawda, sowieci tfu rosjanie intensywnie rozwijają technologie rakietową. Rakiety TOPOL mają zasięg ponad 10k km, CEP na poziomie( zależy od źródeł) 150-900m, co przy ich mocy to i tak mała różnica. ładnie zobrazowany topol:

http://www.globalsecurity.org/wmd/world/russia/images/87_31.jpg

nie należy zapominać o rakietach Buława(SLBM), zasięg koło 8000km, 6 głowic mirv.

W załączniku 3M14 Buława.

Jeżeli chodzi o technologię rakietową czy tez okręty podwodne to rosjanie są bardzo do przodu,
markedone - @paffnucy: Co do rakiet to prawda, sowieci tfu rosjanie intensywnie rozwi...

źródło: comment_TAsDFcmeOopQadGpiU9OTlyuPpwtgPRB.jpg

Pobierz
@paffnucy:

Jednak o ile Rosjanie wciąż swoje rakiety budują i unowocześniają, o tyle amerykańskie Minutemany powstały jeszcze w latach 70-tych i od lat nie są już produkowane.


Jednak są stale konserwowane i modernizowane, w tej chwili silosy są unowocześniane, m.in. nowe elementy łączności. W USA w tej chwili trwa dyskusja, czy Minuteman'y należy modernizować i przedłużać ich życie, czy raczej stworzyć nową platformę.

Rakiety rosyjskie są gotowe do startu w kilka
@paffnucy: A ja sobie przeczytałem to co napisałem, i aż za głowę się złapałem. Chyba niewyspany dzisiaj jestem, że takie byki stylistyczne udało mi się zrobić :D Cóż, w każdym razie merytorycznie wszystko podtrzymuję ;)