Wpis z mikrobloga

#aliexpress #paczka #zakupy #chiny #zwrot #towar

Hej wszystkim,

Dzisiaj dotarł do mnie moduł do auta z AliExpress (Tylko tam był dostępny). Pierwsze co zauważyłem, że moduł różni sie od tego wystawionego na Ali. Miałem dostać moduł 6 kablowy, a dostałem jakiś 8 kablowy. Uznałem, że to nie problem i poszedłem montować. Przy montowaniu okazało sie, ze kabel od modułu ma brakujące piny w kostkach. Też uznałem, że to nie problem. Dolutowalem piny, sprawdziłem miernikiem wszystko elegancko.

Zacząłem montować moduł według instrukcji podesłanej przez sprzedawcę: Nie udało się, instrukcja była do innego modułu. Przeszukałem Chińskie strony i znalazłem instrukcję.

Po przetłumaczeniu i zamontowaniu: Auto sypie błędami jak z karabinu, ekrany się robią czarne, ogólnie auto dostaje #!$%@?. Odpinam moduł: Wszystko wraca do normy.

Sprawdzałem wszystkie piny, sprawdzałem miernikiem i wszystko jest poprawne. Po 8 godzinach (Montowałem go od 14-stek), się poddałem. Próbowałem go podpiąć na 101 różnych sposobów z myślą, że może kolory kabli pomylili. Moduł jest typu plug and play, a sam montaż powinien zająć nie więcej niż 20min

Chciałbym zwrócić Chińczykowi jego moduł i zamówić od innego, może inny wyśle mi “Standardowy” moduł używany przez wszystkich a nie podróbkę. Jako, że integrowałem w kable, to jak wygląda zwrot? Kable od modułu się odpinają, ale boję się, że zwrot zostanie odrzucony.

Raczej na 99% nie będzie sytuacje w której powiedzą aby zostawić moduł, bo kosztował 500zl.

Ktoś się znalazł w takiej sytuacji i może coś doradzić? Myślałem, że dostanę standardowy moduł jak znajdziecie, a dostałem jakieś #!$%@? muju, elektronicy samochodowi którzy montują takie moduły mówili, że pierwszy raz taką odmianę widzą na oczy.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GreeenOne: no #!$%@?łeś że w ogóle ingerowałeś w to, ja rozumiem, że chęć posiadania czegoś odbiera racjonalne myślenie, ale teraz to ci się Chińczyk każe wypchać, bo powie że grzebałeś i dlatego nie działa. Czemu nie pisałeś mu od razu jak zobaczyłeś że dostałeś inny moduł?
  • Odpowiedz