Wpis z mikrobloga

Co Ci nie pasuje w tym złączu? Do gniazda na luzie możesz podłączyć kabel micro i zadziała tyle, że na niższych transferach.
  • Odpowiedz
@L3gion To ma jakieś zastosowanie oprócz zewnętrznych dysków?


@beer_man: tak, niektóre telefony (blackberry, coś starego na windows-mobile/ce też) miały te "genialne inaczej" złącze.
  • Odpowiedz
miały te "genialne inaczej" złącze.


@hrumque: To tutaj to micro USB 3.0... Co tu wg ciebie jest "genialne inaczej"? Note 3 mial takowy i zrzucał dane znacznie szybciej niż po USB 2.0 (z którym i tak był kompatybilny).
  • Odpowiedz
@beer_man: aa sory, nie blackberry (tam miałem jeszcze MINI usb, też porażka) a chyba HTC jakieś archaiczne. Dużo tych telefonów było...

. Co tu wg ciebie jest "genialne inaczej"


@BezczelnySurfer: wszystko, szybkość z jaką te złącze się degraduje od wsadz-wyjmij, łatwość zabrudzenia miniaturowego miejsca z stykami, bardzo delikatne styki (więc problem by zrobić tak, by ładowało z sensownym prądem), szerokie złącze, a bardzo cienkie = strasznie wielka dzwignia,
  • Odpowiedz
@hrumque: Banialuki. Do tej pory mam Note 3 i nic z tym złączem się nie dzieje (teraz fon służy jedynie jako pilot do klimy, routera i światełek w pomieszczeniu) To jest normalne micro usb z dodatkowym modułem. Takie same mam w zewnętrznych HDD 3.5" i też wszystko z nimi gra.

Ty chyba masz na myśli złącze z Sony Ericssona, a nie micro usb 3.
  • Odpowiedz
wszystko, szybkość z jaką te złącze się degraduje od wsadz-wyjmij, łatwość zabrudzenia miniaturowego miejsca z stykami, bardzo delikatne styki (więc problem by zrobić tak, by ładowało z sensownym prądem), szerokie złącze, a bardzo cienkie = strasznie wielka dzwignia, niewielka siła potrzebna by to złamać w gnieździe...


@hrumque: O wiele częściej spotykam się z uszkodzonym lub wyrobionym, niekontaktującym wypadającym USB-C niż micro USB. Niższe obsługiwane prądy to zdecydowanie argument na niekorzyść,
  • Odpowiedz
To ma jakieś zastosowanie oprócz zewnętrznych dysków?


@beer_man: właśnie mam jeden z zewnętrznych przenośnych dysków twardych 2.5" i właśnie ma takie złącze. To jedyne urządzenie w moim domu z takim złączem.
  • Odpowiedz