Wpis z mikrobloga

Minął 38. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 2 wypadki śmiertelne w których zginęły 2 osoby.

197 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
211 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
28 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 225 wypadkach zginęło w sumie 239 osób.

W poprzednim roku statystyki po 38. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
6 wypadków / 7 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
215 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
230 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
354 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
11.484 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

54 wypadki drogowe w ciągu ostatniej doby co daje
2.692 wypadki drogowe od początku wakacji

73 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
3.056 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
2 utonięcia w ciągu ostatniej doby
107 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 38. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 2 wyp...

źródło: 1-411243-51

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 97
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Świętokrzyskie. Wypadek na DK 79 w Winiarach Dolnych w powiecie buskim. Tragedia wydarzyła się przed godziną 23 na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi. Ciężarowy DAF prowadzony przez 35-latka potrącił 53-letniego mężczyznę idącego środkiem jezdni. Życia pieszego nie udało się uratować.
2. Wielkopolskie. Wypadek na DW 184 w miejscowości Kąsinowo, na trasie Szamotuły – Poznań. Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Skoda Felicia, który po dachowaniu oraz uderzenia w drzewa znajdował się w przydrożnym rowie. Kierujący samochodem osobowym znajdował się uwięziony wewnątrz pojazdu. Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego ewakuowali poszkodowaną osobę. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 58-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Obrzycko.

Tylko
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Świętokrzyskie. Wy...

źródło: 203f753d-7818-428c-87e1-6c9aaf8edb2d

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 20
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 197 po 38. dniu wakacji

W. mazowieckie 31
W. wielkopolskie 18
  • Odpowiedz
@sierramikebravo: @Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen: jakieś 4-5 lat temu prawie tak typa skasowałem, droga przez jakąś wiochę, oświetlenie wyłączone, mgła. Typ siedział sobie na drodze z piwem, 0 odblasków / latarki czy czegokolwiek co ułatwiło by zauważenie go. Uratowało go to ze jechałem wolno, bo spodziewałem się jakichś wolno biegających psów / kotów.
  • Odpowiedz
@Weles_Naczelnik: ja wtedy byłem jeszcze spokojny i spanikowany. Gdybym dziś spotkał się z taką sytuacją to pewnie bym tak zareagował. Później tak mi się to odbiło na psychice że kupiłem 50 kamizelek odblaskowych i jak spotykałem rowerzystę / pieszego bez oświetlenia to rozdawałem im kamizelki odblaskowe żeby ktoś ich nie zabił przypadkiem.
  • Odpowiedz
@Salido: Zawsze jak czytam te relacje to sobie myślę, że gdzieś tam w Polsce ktoś planuje sobie jutro wyjazd. Żyje jak codzień, zje obiad, wieczorem obejrzy coś w tv. A jutro zginie i będziemy o tym czytać na wykopie.
  • Odpowiedz