Wpis z mikrobloga

@moniuszki: Chodzi o to, że ich umiejętności są takie, że trudno poznać, czy to jeszcze Igrzyska, czy już igrzyska paraolimpijskie. Juniorzy je ogrywają, nawet jakaś V liga je ogra, a nie byłbym zdziwiony, gdyby i kopacze z klasy B sobie z nimi poradzili.
  • Odpowiedz
@Tja88 Ok to wytłumaczenie jest już lepsze niż „nikt ich nie ogląda” ( ͡° ͜ʖ ͡°) miejmy nadzieję że się to zmieni w przyszłości, jednak jest to dość świeży sport jeśli chodzi o kobiety
  • Odpowiedz
@wrukwiony ten argument jest inwalidą, byłeś kiedyś na zawodach lekkoatletycznych, gimnastyce artystycznej czy futsalu mężczyzn (to też piłka) ? Ja byłam dość często i idąc tym tokiem myślenia to tych ludzi NIKT nie szanuje. Oprócz mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jednak jest to dość świeży sport jeśli chodzi o kobiety


@moniuszki:

"Na ziemiach polskich kobiety zaczęły uprawiać piłkę nożną już na początku XX wieku. Gra miała wówczas charakter wyłącznie towarzyski i nieoficjalny. Najczęściej były to mecze, rzadziej turnieje, jednak nie miały one charakteru zorganizowanych rozgrywek. We wrześniu 1921 roku utworzono w Poznaniu pierwszy w historii kobiecy zespół piłkarski stanowiący jedną z sekcji Towarzystwa Sportowego Unja Poznań. Z uwagi na braku konkurencji zespół w 1922 r.
  • Odpowiedz
idąc tym tokiem myślenia to tych ludzi NIKT nie szanuje


@moniuszki: ale oni tak nie uważają. Uważają tak piłkarki. Dla piłkarek brak oglądalności = brak szacunku. Tu bzdury opowiadają piłkarki i nikt inny.
  • Odpowiedz
@moniuszki poziom gry w kobiecej piłce nożnej, albo wnba jest tragicznie niski. Ale serio, bardzo bardzo niski, wręcz żałośnie niski. Reprezentacje kobiet grają na poziomie średniaków z juniorów, dlatego nikt tego oglądać nie chce, co oznacza że nie ma sponsorów i nie ma kasy.

Z kolei siatkówka kobiet ma się całkiem dobrze :)
  • Odpowiedz