Wpis z mikrobloga

Hej, niestety posiadam 10 pkt karnych i ostatnio jadac droga inna niz autostrada, wybralam sie na najgorsze polskie miejsce czyli jednopasmowa dwukierunkowa, oczywiście zwierzęta sie scigaja od obszaru zabudowanego to niezabudowanego jakby to bylo grand prix monzy. Nawet tir siedział mi na dupie w obszarze zabudowanym (jechalam z dopuszczalna predkoscia - w poblizu byly szkoly i mase przejsc dla pieszych), niestety skupiona bardziej na tym, zeby nikt mnie nie #!$%@?ł niż np na radarach, nie wiem czy nie dostanę mandatu i w sumie pojawiło mi się pewne pytanie w głowie:

Jeżeli mam 10 pkt i teoretycznie z fotoradarów zbierze mi się kolejne 15 (ale nie dostanę jeszcze żadnego listu z GITD) i udam się na kurs redukcyjny do punktów karnych - to jeżeli przed dostaniem kolejnego mandatu usunę sobie punkty to czy następne zaliczają się już do "nowej puli punktów" czy do "starej"? #prawo #prawojazdy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@manyanae: punktu są nakładane z dniem popełnienia wykroczenia i jeśli w tym dniu syna przekroczy 24 to prawo jazdy zostanie zatrzymane. Kasowanie punktów będzie więc nieskuteczne.
  • Odpowiedz
@manyanae: Może zainwestuj w jakiegoś Yanosika, jak można tyle punktów łapać :)

Ja przez ponad 200 tys. km złapałem 2 pkt. karne za parkowanie, obecnie mam 1 na koncie.

Pierwszy w 2022 od straży miejskiej, ktoś zrobił zdjęcie źle zaparkowanego samochodu i wysłał na SM. 100 zł + 1pkt.
Drugi w 2023 od policji, znów ktoś zrobił zdjęcie i wysłał na policję, finał taki sam 100 zł
  • Odpowiedz
  • 0
@DRESIARZZ: mam prawko 6 lat, 10 pkt mam (wcześniej też tylko za parkowanie 1 pkt i raz za prędkość 2 pkt, ponieważ mili panowie z nieoznakowanego przyłapali, ale tak się złożyło, że mnie kojarzyli, bo to pod domem i powiedzieli, że znają auto i widzą, że jeżdzę odpowiedzialnie po miescie), 10 pkt ponieważ w tym roku na mega oblodzonej drodze uszkodziłam barierki :) stres i poźna godzina sprawiły, że niestety
  • Odpowiedz
@manyanae: Też mnie irytują takie janusze, ale pamiętaj że oni nie patrzą na znaki, tylko jadą na pamięć. Co zapytam kolegów/koleżanki podczas jazdy o limit na tym odcinku to nie potrafią mi odpowiedzieć, bo po prostu nie patrzą na znaki. Polecam zainstalować yanosika jeśli chcesz jeździć ciut szybciej (10/20 ponad limit, a nie majtczakować 200 km/h). Albo po prostu mieć na nich wywalone, bo pamiętaj że jak z tyłu ktoś
  • Odpowiedz