Wpis z mikrobloga

#jdg #dzialanoscgospodarcza #pracbaza #programista15k

Mirki zakładam JDG i mam w związku z tym pytanie.
Myślę, że sprawa dość pospolita mieszkam poza miejscem zameldowania (400km). pracuję zdalnie, usługi IT.
- miejsce zameldowania - dom rodziców
- miejsce zamieszkania - wynajmowane mieszkanie (nie mogę tam prowadzić JDG wg umowy)

Nie za bardzo wiem jakie dane są ostatecznie widoczne w CEIDG i ogólnie dalej wysyłane w internet po wypełnieniu oświadczenia - nie chcę by gdziekolwiek ten adres zamieszkania był widoczny na internecie.
1. Na tym screenie nr 2 w zaznaczonych polach (screen nr 2 w komentarzu, jakaś losowa dzałalność) jest gdzieś widoczny adres zamieszkania?
2. Jak to powinienem powypełniać by było najlepiej (screen nr 1)j (by ewentualnie ten adres zameldowania był widoczny)
mmartymcfly - #jdg #dzialanoscgospodarcza #pracbaza #programista15k

Mirki zakładam J...

źródło: 1

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@mmartymcfly: Ja mam oba adresy wklepane na chatę rodziców, mieszkam ponad 100km od tamtego adresu. + zaznaczony brak stałego miejsca wykonywania działalności. W teorii tylko adres do doręczeń tylko powinien być widoczny.
Tak jest najlepiej, bo nie muszę nic zmieniać przy przeprowadzce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mmartymcfly: Tak, US musi być zgodny z miejscem zamieszkania (podanego w CEIDG)
Ja zmieniałem jakiś niecały rok po otwarciu działalności adresy na chatę rodziców, bo rzadko w swojej jestem xd. Jak na razie dwa lata bez żadnych przeszkód.
Z minusów to przy rejestracji do VATr będą chcieli skan umowy użyczenia części lokalu, więc prawdopodobnie będziesz wezwany do osobistego przyjścia do urzędu.
  • Odpowiedz
  • 0
@ziomallox ok dzięki,
Czyli Ty wypełniając wniosek CEIDG (screen 1). Zamieszkania podales faktyczny zamieszkania, natomiast doręczeń i wykonywania szialanoaci na adresy rodziców tak?

Czy wtedy ten podany adre zamieszkania nie wyswietla sie w zadnym Aleo/Ceidg?
Jesli nie to ktore adresy przez nas podane sa wyświetlane tam na screenie 2?
  • Odpowiedz
@mmartymcfly:
Jeżeli zapisujesz się do VAT-R i nie masz "STAŁEGO miejsca wykonywania działalności", to twój adres zamieszkania będzie publiczny.
Wejdź na: https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka
tutaj po wyszukaniu po masz taki wiersz jak na załączonym obrazku.
Ja akurat mam brak stałego miejsca (pracuje zdalnie i nie chcę, żeby ktoś mnie szukał gdzieś gdzie mnie nie ma w razie czego) i wszystkie możliwe adresy na chatę rodziców (poprzedni adres zamieszkania jaki miałem to też
ziomallox - @mmartymcfly: 
Jeżeli zapisujesz się do VAT-R i nie masz "STAŁEGO miejsca...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz