Wpis z mikrobloga

MVP dla hipertrofii mięśnia najszerszego grzbietu? (ogólnie jakieś rady które wam pomogły z tym bez kucia i teścia, ale akceptuje składniki dostępne w diecie.)
Testosteron badany z 2 lata temu w górnej granicy.
Rozgrzewki na wioślarzu. Drążek, pompki, wiosłowanie hantlami, wiosłowanie sztangą (Wiosłowanie Pendley’a) nie daje efektu hipertrofii.
Rośnie siła ale mam ogólnie słabą hipertrofie. (Trener który pomagał mi rehabilitacją powiedział, że żeby osiągnąć hipertrofię muszę więcej jeść więc zwiększyłem ilość kalorii o 40% względem tego co jadałem wcześniej. ) Nadwyżka kaloryczna w diecie. Brak alkoholu i papierosów. Celuje w 1,6 do 2 gramów białka na kg masy ciała.

Próbowane mniej więcej po półtora miesiąca w wariantach:
8x8x8
8x10x12
12x10x8
12x12x(do oporu)

Dodatkowo:
Próby z drop setami

Jakieś propozycje?

#silownia #cwiczenia #mirkokoksy
  • 6
  • Odpowiedz
@PanRatel:

Jak Ci nie rośnie najszerszy od wioseł a wszystko innego tak, to albo źle je wykonujesz technicznie, albo czymś innym przejmujesz pracę lub dane ćwiczenie jest dla Ciebie go nie angażuję np. z powodu wady postawy czy innych przyczyn. Może nie trzymasz tempa. Spróbuj innych ćwiczeń ¯\(ツ)/¯. Choć wpis jest troche chaotycznie napisany i nie do końca rozumiem wszystkiego jak i sedna. Albo po prostu tak masz przyczep tego
  • Odpowiedz
  • 0
@Kasahara Szanowny użytkowniku. Wszystko rośnie słabo ale jedną z gorszych partii u mnie to ten grzbietu. Dopiero w zeszłym roku po kilku latach zacząłem robić postępy siłowe i sylwetkowe. (Jednak kiedy tylko się przełamałem to się połamałem XD, bo organizm nie wytrzymał. Zakończyłem z roczną kontuzją.)

Do dobrej sylwetki brakuje mi fajnego V kształtu, a by go uzyskać muszę ruszyć ten mięsień.

Przypuszczenia w ramach diagnostyki z andrologiem i endokrynologiem są
  • Odpowiedz
@PanRatel: podejrzewam, ze po prostu trochę za dużo się spodziewasz i jesteś w sytuacji 90 %+ ludzi i po prostu będziesz musiał zrobić 5 razy tyle co inni dla tego samego efektu. Bywa, tam tak miałem jak i wielu klientów. Raczej nie szukałbym tu niuansów, jeśli robisz podstawy dobrze. Genetyka i nagle jedna jakaś zmiana przełomu nie zrobi.
  • Odpowiedz
@PanRatel: jeśli masz mało wrażliwe receptory AR to nawet kucie nie będzie dawało aż tak dobrych efektów jak u innych. Nie patrzeć na innych, pracować dalej, efekt będziesz miał, ale zajmie on dłużej czasu i tyle.
  • Odpowiedz