Wpis z mikrobloga

Widzę że strajk kobiet się uruchomił. A jednocześnie będą prowadzić warsztaty na festiwalu.
Z tego co wiem to Pol'and'Rock ma łączyć a nie dzielić a obawiam się, że ci ludzie nasyceni są nienawiścią do jakichkolwiek innych poglądów niż własne. ¯\(ツ)/¯

#polandrock #woodstock
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z tego co wiem to Pol'and'Rock ma łączyć a nie dzielić a obawiam się, że ci ludzie nasyceni są nienawiścią do jakichkolwiek innych poglądów niż własne. ¯\(ツ)/¯


@barto142: A rozumiesz o co chodzi? Czy tak o.
Obiecane było - prawo aborcyjne do zmiany -> mamy nic nie zrobione, więc też rozumiem #!$%@?, bo jednak to w dużej części kobiety dały im wygraną.

A czy nasyceni nienawiścią? Nie po prostu walczą
  • Odpowiedz
  • 0
@andrzej-sykstus-iwanski: widzę że znowu wiesz lepiej.
A co zabrał PiS? Całe protesty zaczęły się po wyroku "trybunału konstytucyjnego", który podważył ustawę z roku bodaj 93, a konkretnie zapis o dopuszczeniu do aborcji w przypadku wad letalnych. Wcześniej jeszcze była ustawa o karach za pomoc przy aborcji.

Strajk kobiet z początku wydawał się być od dolną inicjatywą przeciwko owemu wyrokowi, wiele osób brało udział w tych strajkach, wręcz to urosło do
  • Odpowiedz
A co zabrał PiS? Całe protesty zaczęły się po wyroku "trybunału konstytucyjnego", który podważył ustawę z roku bodaj 93, a konkretnie zapis o dopuszczeniu do aborcji w przypadku wad letalnych. Wcześniej jeszcze była ustawa o karach za pomoc przy aborcji.


@barto142: a kto był w tym trybunale? Kto mu przewodniczył?

W październiku 2020 roku, po ogłoszeniu całkowitego zakazu aborcji przez nielegalnie działający Trybunał Konstytucyjny w jego zmienionym politycznym składzie, protesty te przybrały na sile.

Parlament Europejski w 2021 roku uznał aborcję za prawo człowieka. Wytyczne WHO z 9 marca 2022 roku zalecają usunięcie barier politycznych dla bezpiecznej aborcji (takich
  • Odpowiedz
  • 0
@andrzej-sykstus-iwanski: a myślisz że dlaczego napisałem trybunał w cudzysłowie? To były partyjne sługusy.
Co do słuszności ustawy... Mam pogląd trochę bardziej konserwatywny. Nie mam zamiaru komuś tego bronić za wszelką cenę bo to nie o to chodzi, niech kobieta z swoim ewentualnym partnerem decyduje. Słuchałem za to kilku osób, które na tych przemowach strajkowych chwaliły się, że miały przeprowadzaną aborcję, czasem nawet wielokrotnie. Tylko pytanie czy jest się czym chwalić.
  • Odpowiedz
  • 0
@andrzej-sykstus-iwanski: czasy nastoletnie mam już daleko za sobą ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

No jeśli ktoś coś obiecał, a teraz zamiast głosować tego nie zrobił, to jak mówić?


kto obiecał? O aborcji nic nie było wyprost w umowie koalicyjnej (na szybko guglowałem) a darcie się Lempartowej że "wybraliśmy was a wy się nie wywiązujecie" to może sobie między bajki włożyć bo jednak nie sądzę by głosowała na
  • Odpowiedz
@andrzej-sykstus-iwanski: Czysto teoretycznie demokratycznie wybrana większość zagłosowałą zgodnie ze swoimi przekonaniami, PSL od zawsze był przeciwko, a sama aboracja to taki gorący ziemniak jeżeli chodzi o koalicję. IMO dobra zarzutka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@andrzej-sykstus-iwanski: Mówione było wiele... Dopłaty do kredytów miały nie zwiększać cen mieszkań a jak wyszło wiemy wszyscy. Ceny za wodę miały nie rosnąć a jednak jest inaczej. Miało być TVP cięte a tu cyk - 3 mld dotacji z naszych pieniędzy. W polityce jeżeli czegoś nie ma na papierze to nic nie jest przesądzone - i to dotyczy wszystkich partii.

A co do tego że więcej na na konfe niż
  • Odpowiedz
  • 0
Konfe to powinno się rozwiązać, razem z Braunem na księżyc wysłać. Antysemityzm - i wszelkie przejawy anty - w pigułce.


@andrzej-sykstus-iwanski: Oczywiście, jak można mieć swoje poglądy! Konfa święta święta, Braun zwłaszcza.

A też ilosć głosujących ma znaczenie różnica we frekwencji to ponad 30% - więc stąd raczej ta "przewaga" konfy.


I sądzisz, że nagle to sprawiłoby, że wszyscy ci co nie głosowali oddaliby głos właśnie na lewicę? To chyba
  • Odpowiedz
  • 0
@andrzej-sykstus-iwanski: Ja nie wiem dlaczego na każdym kroku mam wrażenie, że próbujesz swoje zdanie przedstawić jako fakt.

Zajączkowska wygarnęła Ursuli, jedni uważają że dobrze zrobiła, inni mówią że to przypał ¯\(ツ)/¯ Niemniej dość ciekawie się wypowiedział niedawno Leszek Miller, że każdy tworzy własną historię w PE a jednak Zajączkowska wyszła z przemowy przy oklaskach a to czy on to popiera to nic nie zmienia.
  • Odpowiedz
@barto142: Nie, po prostu mam lekko inne poglądy i nie podniecam się tym że konfa miała wynik lepszy o 0,2 jak by był to sukces. Jest to nic nie znaczące - tylko fani konfy mają tutaj hurra optymizm.
Tak samo że jej klaskali - wiesz klaskać można - ale to i tak nadal nic nie zmienia.

Więc jak by bez znaczenia - jest jedną z tych o których się zapomina
  • Odpowiedz