Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki

Mam kilka dronow fpv postawionych na analogach, ale planuje przesiąść się na cyfrowy obraz . Co polecacie jako dobrą platformę video z niskim opóźnieniem dobrym zasięgiem i dobrym obrazem?
Muszę kupić wszystko tzn gogle i nadajnik z kamerą. Walksnail avatar hd będzie ok ?
Latam głównie long range .

#drony #fpv
  • 10
  • Odpowiedz
@solid959: Masz obecnie 3 wiodące firmy w cyfrze - dji, walksnail, hdzero. Jeżeli latasz większymi sprzętami niż 2 cale - to możesz śmiało iść w dji - maja najlepszą jakość obrazu. Jeżeli zależy ci na systemie, gdzie latasz od whoopów po 5calówki + to walksnail. HDZero jest mega specyficzne i sam musisz ocenić czy byś chciał w to iść :) Ja osobiście wybrałem DJI i nie żałuję, mimo, że jest
  • Odpowiedz
@solid959: hdzero to tylko do racingu, mały upgrade po analogach, dji ma hard limit (stary system) 13.7km, O3 23.4 km, z walksnail to niby i 40km idzie, ale będziesz się co chwilę bujał z aktualizacjami, a to 50mbit nie działa a to to a to tamto, szkoda strzępić ryja. Do zestawu potrzebujesz oczywiście gogle i vtx.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Danteo2 @sirgorn

A jak wygląda sprawa jakości obrazu? chciałbym polatać i ładne zdjęcia/ filmy porobic bez pakowania gopro na górę?
Czy w ogóle bez dodatkowe kamery się nie obejdzie do rejestracji filmów?
  • Odpowiedz
@solid959: no obraz z o3 jest znośny, z walksnail też masz moonlight 4k i też jest znośnie, ale trochę inny obrazek daje. Ale to lepiej sobie poszukaj na yt i sam oceń
Jak tylko dla siebie to imo starczy obraz z air unitów bez gopro.
  • Odpowiedz
@solid959: każdy VTX 4k da ci rozdzielczość, lecz bitrate będzie... słaby. Relatywnie najlepszy jakościowo obraz ma O3 (i O4 w avacie 2 - lecz jeszcze nie wyszedł airunit). W moonlight 4k przysłona skacze i to niestety widać. Wszystko zależy czego oczekujesz - sam musisz ocenić oglądając filmiki. Zdjęć unitami nie porobisz, chyba, że będą to klatki z filmu. Jak zależy ci na jakości to i tak gopro musi być. Temu
  • Odpowiedz
@solid959: Latam i na walksnail i DJI, jak nie chcesz co chwila dłubać w sprzęcie i czekać na aktualizacje które naprawiają coś co zostało zepsute w poprzedniej to nie nie idź w walksnail. Może walksnail jest bardziej wszechstronny(mnogość kamer i vtxów) od O3 ale nie jest warty męczenia się z niedoróbkami.
  • Odpowiedz