Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty

Komentarz prosto z urlopu

Znajdujemy się na etapie konsolidacji 48-72 zaznaczonej na screenie, w górnej jej strefie. Jesteśmy blisko ważnego oporu, po którego przebiciu pójdziemy po ath (78 minimum, 82-84 realne). Przekroczenie 72 i ewentualny retest będzie jasnym sygnałem do longa. Jednak to, co zalecam, to granie zgodnie z rynkiem, a nie przeciwko i nieliczenie na to, że tym razem zachowa się inaczej. Z tego powodu uważam, że lokalne high możemy mieć już za sobą. Ale dlaczego za sobą skoro nie dobiliśmy do 72? Z tego samego powodu co kilkanaście dni temu, gdy nie dobiliśmy do 52, na które tak wszyscy czekali (niebieski X). Osobiście wszedłem w shorta nieco wcześniej za 25% pozycji docelowej, przy 67,9 (czerwony X) z założeniem dołożenia do pozycji w okolicy 70. Przekroczenie 71 oznaczać będzie zamknięcie pozycji, ewentualnie będę się hedgował.

Gdzie idziemy?
Nie wiem. Docelowo swoją pozycję chcę trzymać do poziomu 48-52. Niezwykle ważny będzie poziom ok. 60 (biała linia, nie pamiętam dokładnie ile to było), od którego możemy się odbić, co również może dawać sygnał do wejścia w longa. Tam też planuję wyciągnąć połowę swoich zysków i po potwierdzeniu dołożyć ponownie. W trakcie lokalnych korekt planuję się hedgować.

Short Rafała
Czy short Rafał był pozbawiony logiki i sensu? Moim zdaniem nie. Pozycja ta miała taki sam sens jak long przy 57 na początku maja (zielony X). Jestem przekonany, że nawet bez uśredniania pozycji Rafał wyjdzie z tego shorta zarobiony. Nie zapomnijmy, że Rafał jest spekulantem. Nie na rękę są mu wzrosty, skoro publicznie wypowiada się o wejściu w shorta. Każde inne zachowanie byłoby wewnętrznie sprzeczne. Mi do spekulacji daleko, rynek i tak zrobi swoje, staram się odciąć od wszelakich newsów i rozgrywać wszystko tak jak widzę z wykresu. Z technicznego punktu widzenia nie był to dobry moment na shorta (z tego samego punktu widzenia moje wejście też było średnie), co nie znaczy, że sam short zakończy się niepowodzeniem.

Co z altami?
Istnieje coś takiego jak wskaźnik dominacji btc. Jak sama nazwa wskazuje, jest to jedynie wskaźnik, ale ludzie też pod to grają. Dominacja cały czas jest w kanale wzrostowym, ale zbliżamy się do oporu, co oczywiście nie oznacza nic, ale rozgrywane to może być jako moment, w którym rynek uważa, że alty są tanie. Potencjalny spadek dominacji przy zachowaniu ceny btc, bądź też jej wzrostach, może skutkować, w moim mniemaniu, małym altseasonem jeszcze w okresie wakacyjnym. Wybicie z konsoli może pogrzebać alty doszczętnie, dlatego jesteśmy teraz w kluczowym momencie.

Oczywiście rozgrywam też alty. Tak wielbiona przeze mnie solana wybiła się z trójkąta i przed nią otwarta droga do ath. Ale liczę że sam ruch btc + jego dominacja do tego nie dopuszczą i liczę na spadek poniżej 120, nieśmiało myślę o 80. Siedzę w shorcie od 184 i jest to pozycja podwyższonego ryzyka, bowiem każdy większy ruch btc w górę może wybić ją ponad 200. Każdy ruch powyżej 190 będzie oznaczał hedga z mojej strony.

Jeśli scenariusz spadkowy się ziści to jestem ustawiony do końca życia. Jeśli jednak jesteśmy w drodze po ath, będę to musiał odłożyć w czasie, bo przyrosty nie będą aż tak duże. Poziomy określone przeze mnie w poscie były "na oko" i "z pamięci". Jestem na urlopie i staram się nie zaprzątać tym głowy, ale powiadomienia przypominające o wejściach w pozycje nie dają mi spokoju.
showmeyourpotatoes - #kryptowaluty

Komentarz prosto z urlopu

Znajdujemy się na etap...

źródło: 1000003909

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach