Wpis z mikrobloga

Ja nie mogę ale się dziś zdenerwowałem w pracy. Zacząłem pracę w dużym korpo 3 tygodnie temu. Nikt praktycznie nie miał czasu mnie uczyć co mam robić, więc co chwilę się o coś pytałem. Dzisiaj menadżer wziął mnie na rozmowę, że po tym czasie już powinienem wszystko ogarniać i wypytywał mnie o szczegóły procesu które są dosyć skomplikowane.

Osoba która mnie uczy mówi że dopiero po 3 miesiącach będę w miarę jako tako ogarniał, a ten mnie wypytuje o jakieś szczegóły.
dostałem ochrzan za to że nie umiem wszystkiego i że co chwilę zadaję pytania bo przeszkadzam innym w pracy, a także że nie ogarniam jak doświadczony pracownik po ledwie 3 tygodniach.

Dodatkowo jeden pracownik który miał mnie uczyć był ponad tydzień na urlopie i tak sobie siedziałem próbując coś robic. Teraz okazało się że doswiadczony pracownik idzie na l4 i praktycznie brakuje ludzi, dlatego też robią na mnie presję, że powinienem pracować szybciej i popełniać mniej błędów. Szczerze mówiąc chciałem się popłakać.

Nie wiem czy się nie zwolnić bo nie ogarnę tego psychicznie. Niestety jest to moja pierwsza poważna praca i nie mam dużego doświadczenia.

Ta firma kompletnie nie jest ogarnięta na wypadek braku obecności kogoś kto dużo ogarnia.

Straszą mnie też odpowiedzialnością finansową za to jak nie wyrobię się w dead linach.

Na dodatek muszę tam dojeżdżać pociągiem prawie 70km.

#pracbaza
  • 5
  • Odpowiedz
Straszą mnie też odpowiedzialnością finansową za to jak nie wyrobię się w dead linach.


@Leotard00: nie ma czegoś takiego by firma mogła obciążać pracownika za słabą pracę i jakby próbowali to w sądzie pracy ich pogrążysz
  • Odpowiedz
@Leotard00: sluchaj, skoro widzisz ze sa problemy z wdrożeniem to porozmawiaj o tym z managerem. Skoro doswiadczeni pracownicy mowia że będziesz ogarniał po 3 msc to pewnie tak będzie. Na spokojnie ustaw rozmowe z managerem na poniedziałek i wyjaśnij co potrzebujesz od niego. Czyli np pelne szkolenie, czy nawet jakies spotkania czy Calle 3 razy w ciagu dnia albo kogoś dedykowanego do pomocy. Im szybciej sie wdrożysz tym szybciej pomozesz
  • Odpowiedz
@Leotard00: trafiłeś do słabego zespołu i jeśli już na początku są takie jaja, to dalej nie będzie lepiej. Jeśli zostaniesz, to będziesz nadwyrężał psychikę z powodu kogoś, kto nigdy nie powinien był zostać menedżerem (bo zwyczajnie jest miernotą bez kompetencji) i nawet jeśli to wytrzymasz, to potem się będzie okazywało, że na ocenach rocznych będziesz dostawał słabe oceny i brak podwyżek. Niestety, tak to jest w korpo, możesz trafić do
  • Odpowiedz