Wpis z mikrobloga

Sytuacja następująca: według umowy nie mogę świadczyć usług dla klientów firmy z którą mam umowę b2b.
A - firma z którą mam b2b
B - firma będąca klientem firmy A
C - usługodawca (pracownik na b2b) firmy B

Czy mogę wykonywać zlecenia dla C, a C dalej sprzedawać moje rozwiązania do firmy B bez żadnych konsekwencji? W teorii przecież ja robię dla C i dalej mnie nie interesuje co się z tym dzieje czyli mogę czy jednak nie?

#b2b #jdg #programista15k #programowanie #firma #biznes
  • 7
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: to zależy od tego jak jest napisana Twoja umowa z usługodawcą i umowa pomiędzy usługodawcą, a usługobiorcą, kluczowe znaczenie ma to, jak umowa definiuje zakaz konkurencji, ALE:
Jeśli Twoja umowa z pośrednikiem ma na celu obejście zakazu to każdy rozsądny sąd uzna to za naruszenie zakazu
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone a będziesz pracował nad tym samym? To nie USA że możesz rżnąć głupa i doszukiwać się kruczków w umowie, jeśli umowa miała na celu zapobieganie "konkurencji", a będziesz pracował nad tym samym i rzeczywiście Twój poprzedni pracodawca na tym straci, czy to finansowo z powodu braku prowizji czy poprzez to że wzmocnisz konkurencję to będzie to złamanie umowy i masz mniejsze szanse w sądzie
  • Odpowiedz