Wpis z mikrobloga

Mam remont mieszkania i w łazience wyszło, że trzeba będzie wymienić pion kanalizacyjny. Tak określiła moja ekipa remontowa i tak określił hydraulik który był na miejscu (hydraulik ze wspólnoty mieszkaniowej)
Dodam, że to blok mieszkalny. Pion jest żeliwny z jakimś kielichami i teraz mam pytanie. Skoro hydraulik powiedział, że to niezbędne bo pion jest zaniedbany a piony należą do wspólnoty mieszkaniowej to instalacja będzie robiona na koszt wszystkich mieszkańców czy na mój koszt? Jaki jest w ogóle koszt wymiany takiego pionu? Orientuje się ktoś może?

#budownictwo #remontujzwykopem #kanalizacja
  • 6
  • Odpowiedz
@Sin- pion kanalizacyjny to część wspólna, więc zapłacą za to pewnie z jakiegoś funduszu remontowego. A koszt? Zależy ile pięter i tak dalej
  • Odpowiedz
@Sin-: jeśli nie jest to awaria to we wspólnocie trzeba by przyjąć uchwałę o wymianie pionu, znaleźć wykonawcę i może to potrwać kilka miesięcy ale mogą się też dołożyć do twojego wykonawcy by nie trzeba było niedługo po remoncie dewastować znów łazienki tyle że to już zależy od pozostałych właścicieli i zarządcy
  • Odpowiedz
  • 1
@Nethiu: @Quarel U mnie jakoś tak dziwnie to wszystko wyglądało bo było załatwiane na gębę. Jeszcze się z czymś takim nie spotkałam. Myślałam, że trzeba na to jakieś pozwolenia etc. Możliwe, że stan jest już taki, że trzeba to na szybko robić. Hydraulik przychodzi na roboty już w przyszłym tygodniu. Stąd moja dezorientacja.
Mam nadzieje, że to się podepnie pod jakąś awarie i nie będę musiała wykładać dodatkowych pieniędzy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sin-: Z jednej strony spoko bo jak za rok wspólnota wpadnie na pomysł wymiany pionów to jest ryzyko że będą Ci kazali rozpiepszać kawałek świeżo wyremontowanej ściany jeśli nie zostawisz wystarczająco dużego dojścia do pionu.
Z drugiej strony wymiana pionów przynajmniej w moim mieszkaniu przebiegała tak że od razu wymieniali piony w całym bloku, bo musieli przeciągać te rury od sąsiada do sąsiada i wymieniając piony u mnie musieli jednocześnie
  • Odpowiedz