Wpis z mikrobloga

Hej wykopki. Właśnie jestem na etapie poszukiwań wykonczeniowcow do łazienek i nie ukrywam, że pewne kwestie mnie zaskoczyły.

1. Ceny oferowane przez polskie firmy są niższe niż oferty Ukraincow.
2. Ceny za wykończenie dwóch łazienek to koszt prawie 40k zł samej robocizny (Śląsk). Ceny kosmiczne mimo wszystko.
3. Dogadanie się z budowlańcami graniczy z cudem.

#budujzwykopem #ukraina
  • 9
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@stefan_pmp Nie chcę wchodzić za głęboko w tematy geo-pol bo dla mnie ważna jest teraz kwestia wykończenia. Ale rozumiem co chciałeś przekazać.

Ja żałuję że nie poszedłem do budowlanki. Polazłem do 4 letniego elektronika i później studia, szkolenia itd. Miesięcznie wyciągam 10k. Mogłem nic nie robić i czerpać z życia jak koledzy z budowlanki, którzy teraz żyją bardzo dobrze. Ale to taki oftop
  • Odpowiedz
Mogłem nic nie robić i czerpać z życia jak koledzy z budowlanki


@Nied: bez przesady, nawet przy płytkach jednak trzeba trochę robić fizycznie i się ubrudzić
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@darek-jg Budowlanke miałem obok. Większość osób które tsm chodziły nie uczyły się. Korzystały z życia będąc młodymi a potem praktykę zdobywali na budowach. Nie kwestionuje ich umiejętności a jedynie przedstawiam różnicę.
  • Odpowiedz
@Nied ja też zajmuję się na codzień elektroniką, ale postawiłem sam wykończyć dom, w tym łazienki i jestem zadowolony z efektów. Jest YT, pełno filmów pokazujących jak i co robić. Wystarczy trochę smykałki i sporo wolnego czasu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kubapolice Ja potrafię nauczyć sie wielu rzeczy ale czasem nie dysponuję. Ja zarabiam tym co potrafię najlepiej i chętnie dam zarobić innym, którzy posiadają inne umiejętności. Natomiast ceny są w mojej opinii bardzo wysokie.

Za chwilę będzie tak jak w latach 90 każdy będzie brał urlop na remonty.
  • Odpowiedz
@Nied: bierzesz hajs, który miałbyś #!$%@?ć na wykończenie łazienki i zwalniasz się z pracy/zamykasz firmę. Wykańczasz łazienkę sam - uczysz się. Otwierasz firmę zajmującą się wykończeniami - profit.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Przegrywek123 Zgadzam się, że można się przebranżowić, ale nie zawsze jest to możliwe. Poza tym to nie jest rozwiązanie problemu. Spójrz na IT. Branża rozwalona, zarobki podobnie. Bo wszyscy się "przerobili na speców"
  • Odpowiedz