Wpis z mikrobloga

Ciekawe wideo, czemu w Japonii Web Design wygląda jakby zatrzymali się w 2000 roku, to jest celowy zabieg, np. jak coś jest proste to dla Japończyków jest to zbyt nieufne, jak Amazon budował Amazon dla Japonii to celowo musieli już przy rejestracji dodatkowe informacje wymagać.

Aż sam mam ochotę stworzyć teraz stronę demo z rejestracją przeznaczoną dla Japonii :D

#programowanie #japonia
aptitude - Ciekawe wideo, czemu w Japonii Web Design wygląda jakby zatrzymali się w 2...
  • 7
  • Odpowiedz
@aptitude: kiedyś był taki serwis - EPULS, którego nowy wygląd przyczynił się do jego upadku. Tutaj ktoś podsumował jego historię:
https://www.dobreprogramy.pl/@AnTar/epulspl-historia-wielkiego-sukcesu-i-zalosnego-upadku,blog,86245

BTW

Początkiem niepowodzenia była awaria serwerów Epulsu, mająca miejsce kilka dni przed wprowadzeniem planowanych zmian w życie. Zdarzenie to spowodowało, że nową wersję uruchomiono wcześniej. Miało to miejsce 6 maja 2009 roku. Część podstron pozostała w starej wersji, a część
  • Odpowiedz
  • 0
@KontoDoPomocy:

Jako programista, dla japonczyków, musisz dodać jakieś bez celowe kroki, np. przy rejestracji aby oni się czuli komfortowo. Bo rejestracja jednym klikem dla nich jest niewytaczająca.

Czyli, im trudniejsza strona tym łatwiej zrozumiem dla japonczyków ją. Nawet sam Amazon musiał sztucznie utrudnić rejestrację na Amazon aby pasowało japonczyką.
aptitude - @KontoDoPomocy: 

Jako programista, dla japonczyków, musisz dodać jakieś b...

źródło: Screenshot_2024-07-18_21-37-56

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@aptitude: W teorii nie wiem jak działa Amazon do dziś, jak chce coś zamówić, zawsze mam countdown, jak zamówię do 40 min, to jutro będzie, no i zawsze dotrzymują słowa, na drugi dzień jest produkt przy moich drzwiach, ale jak?
Oni dosłownie mieli 7h aby dostarczyć mi towar. A jakoś dali radę. Jak?
  • Odpowiedz