Wpis z mikrobloga

Niesamowite jak bardzo wyleczyłem się z korwinizmów przez ostatnie 10 lat

Jesteśmy stworzeniami stadnymi, mamy przez ewolucję wbudowane w siebie mechanizmy ktore każą nam się gromadzić i wspierać, żyjemy w społeczeństwie.

Nieskrepowany lberalizm natomiast promuje brak empatii, brak poczucia odpowiedzialności za nasze stado, niszczy talenty, rozwarstwia i destabilizuje społeczeństwo, dołuje słabych i wynosi mocnych.

Mieszkanie prawem a nie towarem, kapitał ma być inwestowany w firmy, rozwój, kreatywność, rozwój talentów, a nie beton

Podatki progresywne, a nie liniowe, trzeba wyciągać początkujących, ułatwiać im wzrost, pielęgnować ich ambicje. Bogatym i bardzo bogatym natomiast trzeba zaszczepić poczucie obowiązku za innych ze względu na ich pozycje, którą de facto mają dzięki życiu w naszym państwie i wszystkich jego udogodnieniach

Większy socjal dla najbiedniejszych, tak żeby nie przeżywali frustracji, mieli godność i mieli siły stać na nogach i szukać rozwiązań w swoim życiu

Parasol ochronny dla upadających firm, dla bezrobotnych, dla ryzykujących w życiu żeby nie bali się i nie poddawali nigdy

#polityka
  • 8
  • Odpowiedz
Większy socjal dla najbiedniejszych, tak żeby nie przeżywali frustracji, mieli godność i mieli siły stać na nogach i szukać rozwiązań w swoim życiu

Parasol ochronny dla firm upadających firm, dla bezrobotnych, dla ryzykujących w życiu żeby nie bali się i nie poddawali nigdy


@mam_spanko: nie wiem czy znasz, ale była taka bardzo stara książka. Nazywa się Utopia i napisał ją Thomas More.
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Kuce dalej myslą, że socjalizm jak edukacja, slużba zdrowia czy wsparcie dla bezrobotnych to literalnie komunizm. A to pozwala zlikwidować potencjalne problemy społeczne. Zresztą o czym my mówimy oni się nawet Krula już wyrzekli xD
  • Odpowiedz
Mieszkanie prawem a nie towarem, kapitał ma być inwestowany w firmy, rozwój, kreatywność, rozwój talentów, a nie beton


@mam_spanko: Słyszałem w jednym z filmów, że Krzemowa Dolina tak działa. Ci co osiągnęli sukces, inwestują w studentów ze swojej uczelni i pomagają im rozkręcić własny, a ci nowi będą znowu inwestowali w kolejnych studentów/absolwentów swojej uczelni. Nikt ich do tego nie zmusza - wolny rynek - mogą im nie pomagać i zabierać wszystko sobie.

Większy socjal dla najbiedniejszych, tak żeby nie przeżywali frustracji, mieli godność i mieli siły stać na nogach i szukać rozwiązań w swoim
  • Odpowiedz
@mam_spanko ale ty wiesz, że w wyrastaniu z Korwina nie chodzi o to?

Ty tutaj zamiast jednej utopii proponujesz drugą.
- Utopia: Jak będą brali socjal, to staną na nogi. Rzeczywistość: Patologia będzie miała gdzieś pracowanie, bo będą wiedzieć, że i tak dostaną duży socjal.
- Utopia: Firmy będą mogły podejmować bardziej ryzykowne decyzje, bo będzie parasol ochronny. Rzeczywistość: firmy, które planują będą karane, a te które mają wszystko w dupie będą chronione, dodatkowo Janusze będą specjalne udawać, że upadają, żeby brać dotacje.
  • Odpowiedz
  • 0
@mk321: ciekawe że 500 i 800+ miało tak zdeprawować ludzi, a mamy bardzo małe bezrobocie. Socjal to pomoc, a nie zastępowanie życia i obowiązków.

Co do firm to wszystko rozbija się o niuanse, jak to miałoby być zrobione. Zobacz sobie jak jest np w krajach skandynawskich
  • Odpowiedz
@mam_spanko i zdeprawowało. Gdyby nie 500+ to bezrobocie byłoby jeszcze mniejsze.

Nie możesz porównywać czasu sprzed 500+ do teraz, bo gospodarka jest w innym stanie. Wtedy wielu ludzi nie pracowało, bo nie mogło znaleźć pracy. Teraz praca jest, więc pracują. Dlatego bezrobocie spadło. Ale przez 500+ wiele osób nawet nie szuka pracy. Bez niego by musieli. Przez to bezrobocie o tyle wzrosło. Tylko że pierwszy czynnik jest dużo większy niż drugi
mk321 - @mam_spanko i zdeprawowało. Gdyby nie 500+ to bezrobocie byłoby jeszcze mniej...

źródło: 1000016570

Pobierz
  • Odpowiedz