Wpis z mikrobloga

Mirki! Aktualnie tak wyglada moja podloga, w tym pomieszczeniu mam kaloryfery, ktore chcialbym zamienic na ogrzewanie podloge. Problem w tym, ze ten dom jest z lat 90, ojciec mowil, ze projektant go uczulal, ze ten strop nie moze byc za bardzo obciazony. Byla tu podloga z plyt osb 20mm. Wiec taka wage mniej wiecej chcialbym zachowac. Finalnie na podlodze ma byc 3mm mikrocementu. Plyta osob sama ma 11.7kg/m2. Plus ta drewniana konstrukcja to powiedzmy, ze 14kg/m2. Jak to ugryzc? To mieszkanie ma 90m2. Taki styropian z wyfrezowanymi rowkami sam by kosztowal z 20k zl! Nie da sie tego zrobic taniej innym systemem? Moze ktos dziala w branzy w onolicy Krakowa i zrobilby mi wycene? Wtedy wiedzialbym czarno na bialym czy jest sens sie samemu w to bawic zeby oszczedzic #budujzwykopem #ogrzewanie
rabbitat - Mirki! Aktualnie tak wyglada moja podloga, w tym pomieszczeniu mam kaloryf...

źródło: image_picker_9C9D1062-2BC8-49BF-86D3-4B37A06A3001-9349-000008B2202292C0

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 1
@Kingside tak, brakuje 5-6cm, musze to nadbudowac styropianem. Ze wzgledu na to obciazenie stropu, cale ogrzewanie podlogowe musi byc maksymalnie lekkie. Wygooglowalem tylko ten suchy system knaufa ale cena zabija. Jakbym sie znal to bym nie pytal na wykopie ale to norma tu, ze sie jest od debili wyzywanym xD
  • Odpowiedz
Problem w tym, ze ten dom jest z lat 90, ojciec mowil, ze projektant go uczulal, ze ten strop nie moze byc za bardzo obciazony

Finalnie na podlodze ma byc 3mm mikrocementu.


@rabbitat: a teraz sobie policz ile te 3mm będzie ważyć

. Plyta osob sama ma 11.7kg/m2. Plus ta drewniana konstrukcja to powiedzmy,
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@ksiak 7.5kg/m2 mikrocement wazy, wedlug chat gpt. Dzieki kolego, ten styropian co dales link jest duzo duzo tanszy. To co ten knauf sobie tyle liczy az? :o
  • Odpowiedz
  • 0
@rabbitat: przeceiż ten knauf co dałeś to jest 30,8m a nie 8m :)

Cena za 30,8m2 z dostawą

na innych aukcjach ma taniej inne metraże
  • Odpowiedz
, wedlug chat gpt


@rabbitat: nie według chatgpt tylko sprawdź kartę techniczną. Chatgpt to narzędzie którego nie należy używać jeżeli nie potrafisz zweryfikować danych które podaje.
Dla przykładu, firma Weber dla swojego produktu mikrocement podaje 1.5kg/m2 na każdy mm. Czyli przy 3mm będzie to 4.5kg/m2.
Inna firma podaje 1.7kg/m2 ale nie podają dla jakiej grubości tylko, że całość - całość czyli ile?
Musisz znaleźć produkt którego chcesz użyć i wtedy zweryfikować, chatgpt to sposób na katastrofę w
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak masz calkowicie racje, ten chat gpt to byl tylko takie pierwsze rozeznanie. Faktycznie chyba najlepiej wyjdzie zrobic tam panele :/ dziekuje Ci, za tak obszerna odpowiedz! Milego dnia Mireczku!
  • Odpowiedz
ten chat gpt to byl tylko takie pierwsze rozeznanie.

@rabbitat: proponuje zapomnieć o tym narzędziu, stosować ewentualnie w razie ciekawostki, zabawy. Nadal ma zbyt dużo błędów a co gorsza, musisz mieć ogromną wiedzę by weryfikować bzdury które produkuje.

Faktycznie chyba najlepiej wyjdzie zrobic tam panele :/

No trzeba to policzyć niestety ale nie ma z tym aż tak dużo kłopotu jak się wydaje. Każdy produkt budowlany ma kartę techniczną jak nie ma to szukasz innego, to jest obowiązek producenta. Tam się dowiesz
  • Odpowiedz