Wpis z mikrobloga

Siemka. Potrzebuje wymyślić kłamstwo idealne zarówno do pracy jak i dla rodziny. Mam mieć niedługo obronę pracy dyplomowej, ale nie zdążyłam oddać jej na czas i będę się bronić we wrześniu. Nie chce im mówić, że znowu poniosłam jakąś porażkę i spóźniłam się dlatego kombinuje co mogę im powiedzieć, żeby dali mi spokój. Myslalam nad tym, że dziekanat nie poinformował mnie o braku dokumentu, a bez niego nie mogę przystąpić do obrony pracy albo coś w tym stylu. Błagam ludzie, wierzę w waszą ciemną stronę mocy.

#obrona #pracadyplomowa #magisterka #problem #promotor #studia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@werras112: Z własnego doświadczenia. Mimo, że teraz kłamstwo wydaje się być najlepszym rozwiązaniem z Twojej perspektywy nie rób tego. Twardo mów każdemu: "nie wyrobiłam i uj, ogarnę we wrześniu i pocałujcie mnie wszyscy w trąbę(czy co tam innego)". W dłuższej perspektywie lepiej na tym wyjdziesz, a brnięcie w kłamstwa i kombinacje mogę potem rodzić kolejne sytuacje w których będziesz musiała dalej wymyślać wymówki i inne kłamstwa.
  • Odpowiedz
@werras112 szczerze proponuje powiedzieć że przełożyłeś obronę, bo nie byłeś zadowolony w pełni z jakości pracy. i że to Twoja świadoma decyzja. I zalecam stanowczo mówić o swoich decyzjach i pokazywać że nie jesteś miekki.
  • Odpowiedz
@werras112: Przełknij smak porażki i bliskim powiedz prawdę.
Prawda jest lepsza od najpiękniejszego kłamstwa

Gemini odpowiada
  • Odpowiedz
@werras112:

problem w tym, że już zaczęłam kłamać w tej sprawie mówiąc, że będę to robiła teraz


No i dobra. Wyprostuj teraz wszystko. Mów, że wcześniej trochę kręciłaś bo byłaś pewna, że się wyrobisz, ale nie udało się trudno. "przepraszam, że kłamałam, nie powinnam, ale ogarnę we wrześniu, luźna guma tam wszyscy, dziękuję!"
  • Odpowiedz
@werras112: miałaś na wszystko wpływ wcześniej, spóźniłaś się i tyle, ludzie biorący na klatę swoje działania nawet w obliczu jakiejś porażki, obdarzani są większym szacunkiem, niż kłamcy, których nikt nie szanuje. Prawda prędzej, czy później wychodzi na jaw i tego Tobie życzę, żebyś teraz nakłamała a później musiała zmierzyć się z oceną swoich bliskich

@starycap po co to tłumaczysz komuś, kto i tak wybierze kłamstwo, taki typ człowieka
  • Odpowiedz
@Taste: Dokładnie wiem, że tak to się skończy, ale uważam że warto aby gdzieś usłyszała i taki głos. Z czasem pewnie sama dojdzie do wniosku, że jednak na kłamstwach choćby i drobnych w ogólnym rozrachunku wyjdzie się gorzej niż lepiej, a im szybciej to zrozumie tym lepiej będzie dla niej.
@werras112 Wiedz, że unikanie konfrontacji z innymi ludźmi i kombinowanie zamiast walenie prawdy w oczy zrobi z Ciebie jakby
  • Odpowiedz