Wpis z mikrobloga

Panowie, już za... [zdejmuje rękę z nadgarstka Smoka i ostentacyjnie spogląda na swój drogi zegarek przez kilka długich sekund] niecałe 2 godziny oczy i serca wszystkich sympatyków futbolu skierowane będą na Olympiastadion w Berlinie gdzie będziemy świadkami finału - Hiszpania konta Anglia, końcowy rozdział tej – nie będę ukrywał – nieco rozczarowującej mimo wszystko książki, jaką jest tegoroczne Euro. Ale o tym później. To już niemal ostatnie momenty dzielą nas od tego wielkiego, potężnego, gargantuicznego wręcz wydarzenia i myślę, że nastała odpowiednia chwila, aby uwypuklić, aby uplastycznić, aby zwrócić uwagę naszych widzów na kilka istotnych elementów.
Skupię się na Hiszpanach, a jak Hiszpanie to wiadomo – to jest polot, to jest finezja, to jest ten gorącokrwisty, południowy temperament. Ale są to też sprawdzone i latami wypracowywane schematy, to jest spokój w obronie, to jest ten zabójczy atak, który odbiera przeciwnikowi smak życia, marzenia, ideały. Luis de la Fuente powołał doświadczonych graczy stanowiących kręgosłup tej kadry i niczym sprawny chirurg połączył go z tą młodzieńczą, buntowniczą krwią i to – panowie – to tworzy nam całego człowieka, człowieka zdolnego sięgać po największą chwałę, najwyższe laury, po najważniejsze trofea, do jakich niewątpliwie należy Puchar Euro.
Ja słyszałem, ja czytałem wiele opinii ekspertów, którzy wyrażali ubolewanie, że w kadrze Hiszpanii nie ma już Ramosa, nie ma Iniesty, nie ma Xaviego, nie ma Villi. No nie ma. Ale panowie [rozgląda się z powagą po twarzach w studiu], musimy powiedzieć sobie jasno: ta kadra ich nie potrzebuje, ta kadra ma już swoich bohaterów, ma swoje jednostki wybitne. Mamy tu młodziutkiego Lamine Jamala, mamy też nieco starszego Nyko Łyliamsa. Mi powoli brakuje słów, bo słownik nie jest w stanie objąć pełni ich geniuszu i muszę przyznać, że z wypiekami na twarzy obserwuję ich właściwie od początku ich istnienia w świecie piłki, a w zasadzie można powiedzieć, że nawet jeszcze wcześniej [milknie na chwilę czekając na uznanie]. Kontynuując - mamy też wciąż młody talent Alvaro Moratę, mamy tego geniusza Rodriego, perspektywicznych Fabiana Ruiza czy Daniego Olmo, który rozkwitł na tym euro niczym piękna, urodziwa, urzekająca róża spod Zagrzebia, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu, czego - muszę skromnie przyznać - również byłem naocznym świadkiem.
PANOWIE [podnosi głos odrywając wzrok Romeczka od telefonu], jako, że ten mecz wychodzi daleko poza świat futbolu, pozwolę sobie na małą historyczną dygresję i powiem: każdy z tych zawodników jest niczym wspaniały okręt, ale to szkutnik de la Fuente wziął te okręty i poskładał z nich wspaniałą flotę, flotę kolektywu, flotę na miarę Wielkiej Armady, która zaraz wyruszy, wypłynie, pójdzie w to niespokojne angielskie morze i tym razem ma szansę okazać się faktycznie niepokonana. Czy tak się stanie? Czy przekroczy Południową Bramę? [śmieje się z własnego żartu, ale w studiu panuje cisza więc zaraz poważnieje]. Ja tego nie wiem, ale ja żywię taką nadzieję i bardzo chciałbym tego sobie i wam panowie gorąco życzyć, bo ci chłopcy w każdym meczu udowadniali, że zasługują na największą chwałę, oni są głodni tego zwycięstwa, tego triumfu i ja uważam, że ono im się po prostu należy.
La Furio Roja [zwraca się bezpośrednio w stronę kamery] - jako prosty chłopak z Dębicy kłaniam wam się w pas i proszę, wy zachwyćcie nas po raz kolejny. Tyle ode mnie, halo Warszawa.
#mecz #euro2024 #kanalbekowy
uncle_freddie - Panowie, już za... [zdejmuje rękę z nadgarstka Smoka i ostentacyjnie ...

źródło: uplastycznienie moment

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@uncle_freddie: Naczy Mati co chodzi o ten finał ojro to ja jestem zawiedziony tak. Brakuje mi tam reprezentacji Niemiec tak. Moim zdaniem decyzja sędziego o braku karnego w meczu z Hiszpanią to jest skandal tak. Ja powiem więcej to jest kompromitacja sędziego głównego i wozu var tak. Po co oni ten var wprowadzili ja się pytam? Ja się pytam Zbyszka Bońka wicedyrektora uefy czy będą jakieś konsekwencje wyciągniete wobec tych
travismarshall - @unclefreddie: Naczy Mati co chodzi o ten finał ojro to ja jestem za...

źródło: TomaszHajto

Pobierz
  • Odpowiedz
@travis_marshall: Gianni, ja ci powiem tako jedno rzecz: karny jest jak sędzia gwiźnie, proste. To po pierwsze primo. A po drugie primo to ja rozumię twoje rozgoryczenie poziomem sędziowania dlatego myśmy razem z PezetPeEeenem wprowadzili program szkolenia sędziów sędzia-pro, których beneficjentem jest eee Szymon Marciniak, brawo Romku. Wiele europejskich federacji dzwoniło do mnie z pyta... niami dotyczącymi tego programu. Federacja Angielska nie dzwoniła i jaki jest efekt to sam żeś
unclefreddie - @travismarshall: Gianni, ja ci powiem tako jedno rzecz: karny jest jak...

źródło: bonialdo zibitoppo

Pobierz
  • Odpowiedz