Wpis z mikrobloga

#klimatyzacja #budownictwo #remontujzwykopem #remont

Zadzwonilem do wspolnoty i typ z miejsca mi powiedzial, ze musi byc zgoda sasiadow (jakich?) oraz podanie, ale jesli chce na elewacji, to nie mozna. Czytalem wpisy ludzi tutaj czy w necie i ogolnie wspolnoty nie zgadzaja sie. Jesli prawnie nie jest zabronione zakladanie klimatyzacji na elewacji budynku lub nie jest napisane w regulaminie, to jakim prawem jakies buce ktore siedza tam od 30 lat moga zabronic mi wlasnego komfortu? Nie chcialbym robic problemow, ale tez wytlumaczenie "nie, bo nie" do mnie nie przemawia i bede krecil afere.

Chce wybrac sie osobiscie i porozmawiac, zanim pojde po podpisy od sasiadow. Jaka mozna podac argumentacje, aby otrzymac formalna zgode na zalozenie? Jak to bylo w waszym przypadku, o ile ktos walczyl z betonoza wspolnotowa?

Nie mam balkonu, wiec ostatecznie moglbym postawic jednostke zewnetrzna na parapecie. Czy wtedy tez potrzebne zezwolenie?

Polska to chory kraj, w ktorym wiele kwestii jest niezdefiniowanych. W Gruzji przykladowo mozesz robic co chcesz ze swoim mieszkaniem, a ponadto nie ma czegos takiego jak czynsz. Kupujesz mieszkanie o dewelopera i po sprawie. Za co place czynsz, jezeli wspolnota nie robi ani nie dba o nic tak naprawde. Prlowski urwidolek.
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Setral: Wygląd elewacji to również jest część elewacji. Co z tego, że nie naruszy jej konstrukcyjnie jak zmieni jej wygląd. Tu trzeba się dogadać, znaleźć większość, która poprze ingerencje w części wspólne.
  • Odpowiedz
@wcaleniepchamsiewmultikonto: kolega miał podobny problem w kamienicy w centrum Krakowa, ale tutaj skorzystał z tego, że mieszkanie było na najwyższym piętrze i wyrzucił jednostkę na dach. Pompka do skroplin przez to była jeszcze u niego potrzebna i tutaj niestety jest dodatkowy element który może się zepsuć (jemu raz zalało parkiet).

Można jeszcze próbować zastosować urządzenie bez jednostki zewnętrznej i jakoś dobrze rozkminić kanały wentylacyjne. Miałem styczność z takim czymś:
https://klima-sklep.pl/klimatyzatory-monoblock/22568-klimatyzator-monobloc-olimpia-splendid-unico-art-12hp-cva.html
  • Odpowiedz
To wszystko zależy od wspólnoty tak naprawdę to nie jest uregulowane, nie ma odógnrych zasad, jest wiele czynników. Jak przejdziesz z balkonu do mieszkania? To już naruszasz elewacje, czyli część wspólną. Trzeba zrobić otwór w elewacji, a jak elewacja była remontowana niedawno i wykonawca nie zezwolił na coś takiego i jest gwarancja to już w ogóle lipa.


@funkykoval: To wez mi wyjasnij to bo ja nie ogarniam :)
gorzki99 - >To wszystko zależy od wspólnoty tak naprawdę to nie jest uregulowane, nie...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz