Wpis z mikrobloga

Piszę ten post, w reakcji na to z czym się zetknąłem w ostatnim czasie na różnych tagach na Wykopie. A mianowicie chłopcy i mężczyźni, którzy przejmuję się swoim wyglądem i powodzeniem wśród kobiet, a także generalnie przegraną sytuacją życiową. Niestety skala tego jest zatrważająca i lekko depresyjna a jednocześnie pokazuję, iż nie jesteśmy w stanie zrzucić jarzma ewolucyjnych determinantów.

Człowieka od innych gatunków żyjących na naszej planecie wyróżnia jedna rzecz. Jest nią INTELEKT. Nie jesteśmy najszybszym, największym gatunkiem, nasza teraźniejsza supremacja na planecie jest spowodowana tylko i wyłącznie niesamowitymi zdolnościami poznawczymi i szeroko pojętą inteligencją. Toteż patrzy się na to z niesmakiem i współczuciem jak ludzie na tagach nie wykorzystują tego narzędzia na co dzień.

Rozumiem, iż bardzo ciężko jest pohamować niektóre z naturalnych popędów. Jednakże należy zauważyć że jeśli już się im poddajemy to należy to robić z umiarem (gdyż w przeciwnym razie mamy do czynienia z kompletnym zezwierzęceniem i naturalizmem). Nie dociera do mnie argument, iż z uwagi na biologiczny i fundamentalnie ewolucyjny charakter mamy się poddawać popędom bez ograniczeń. Jednak nasze największe osiągniecia cywilizacyjne nie są związane z pierwotnymi cechami gatunkowymi. Ludzki intelekt jako cecha autoteliczna nas jako ludzi - ewoluował i dostosowywał się do otoczenia aby przetrwać. Nauka - która jest dorobkiem naszej cywilizacji jest jak gdyby elementem pobocznym procesu ewolucji.

Zatem postulowałbym, żeby ludzie siedzący tu na tagach przestali w tak dekadencki i próżny sposób postrzegać swoje życie. Nie mówię, że każdy teraz ma być naukowcem, który stawia na czele dobro cywilizacji. Bardziej mówię o tym żeby za pomocą narzędzia jakie zostało mu dane (intelektu) zaczął patrzeć na świat bardziej racjonalnie. Jeżeli nie podobacie się komuś, jeżeli jesteście obiektywnie brzydcy etc. to przemyślcie to logicznie czemu miałoby to służyć. PRZEMYŚLCIE CZY CHCECIE RESZTE ŻYCIA SPĘDZIĆ W PRYMITYWNEJ WALCE - NICZYM ZWIERZE - Z INNYMI BEZMYŚLNYMI SAMCAMI - CZY RACZEJ UŻYĆ MÓZGU I WZNIEŚĆ SIĘ PONAD TO DENNE ZJAWISKO.

Nie chce zabrzmieć truistycznie i frazesowo, jednakże pogódźcie się z tym, że wasze życie nie ma większego sensu. Jesteśmy jakimś prymitywnym bytem żyjącym na skale w kosmosie, który jest tak duży że nie stanowimy w nim niczego. Inteligencją nie różnimy się sporo od małp, a cykl naszego życia jest kruchy i prymitywny.
DLATEGO TEŻ NIE BIERZCIE WSZYSTKIEGO W ŻYCIU NA POWAŻNIE. TO JEST NATURALNA KOLEJ RZECZY, ŻE JEDNI MAJĄ GORZEJ a DRUDZY LEPIEJ - TAK BYŁO PRZED WASZYM NARODZENIEM I BEDZIĘ ZAWSZE. OSTATECZNIE BOGATY CZY BIEDNY LUB ŁADNY CZY BRZYDKI SKOŃCZY W GROBIE I NIKT O NIM NIE BĘDZIE PAMIETAŁ.
#blackpill #redpill #przegryw #tinder #zwiazki
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozumiem, iż bardzo ciężko jest pohamować niektóre z naturalnych popędów. Jednakże należy zauważyć że jeśli już się im poddajemy to należy to robić z umiarem (gdyż w przeciwnym razie mamy do czynienia z kompletnym zezwierzęceniem i naturalizmem). Nie dociera do mnie argument, iż z uwagi na biologiczny i fundamentalnie ewolucyjny charakter mamy się poddawać popędom bez ograniczeń. Jednak nasze największe osiągniecia cywilizacyjne nie są związane z pierwotnymi cechami gatunkowymi. Ludzki intelekt jako
  • Odpowiedz
@voldemort-lord: co za bajdurzenie - ostatecznie bogaty i biedny i tak skonczy w grobie, tak jakby nie mialo znaczenia czy przezyjesz zycie w komforcie czy caly czas w upokarzjacej biedzie, co za glupkowaty wysryw, ludzie maja sie cieszyc zyjac w gownianej sytuacji bo smierc przyjdzie po wszystkich, co za absolutne gowno
  • Odpowiedz
@dawajpapaj: Myślę że tu nie chodzi o to. A o to żeby żyć pełnią życia na miarę swoich możliwości zamiast jedyne co robić to upokarzać się, że jest się brzydkim więc nic z tego życia mieć nie można xD
Najgorzej jak ludziom wbije się do łba że związek to miara sukcesu. Można chodzić na spacery do lasu i uznawać to za satysfakcjonujące w życiu. A można siedzieć w domu i
  • Odpowiedz
@keksoa: tutaj się zgodzę częściowo. Oczywiście że inteligencja jest kluczowym czynnikiem naszej obecnej supremacji, to ona odpowiada za wszystkie najważniejsze wynalazki i rewolucje. Jednakże zróżnicowanie odbywa niewątpliwie, również ważną role , co pozwala NP. na przyporządkowanie każdej poszczególnej jednostki ludzkiej do innego zadania. Niemniej to właśnie inteligencja każdej poszczególnej jednostki ( która rośnie wykładniczo w wyniku komplikowania się rzeczywistości) JEST CZYNNIKIEM KLUCZOWYM.

co do naukowców, że są odmieńcami to się
  • Odpowiedz
@dawajpapaj: Nie mowie że życie doczesne nie ma sensu. OSOBY TAKI JAK TY powinnym idac tą logiką pogrążyć się w hedonizmie. MÓWIE ŻE PO PIERWSZE TRZEB TO ROBIĆ Z UMIAREM A PO DRUGIE - NIE JEST TO RZECZ KLUCZOWA KTÓRA DETERMINUJE WSZYSTKO. MA TO JEDYNIE SUBIKETYWNE ZNACZENIE ALE NIE MA OBIEKTYWNEGO SENSU.
  • Odpowiedz
@voldemort-lord: No tak ale jest trochę jak w nowym wspaniałym świecie, ludzie się dzielą na pewne biologiczne klasy i gdyby świat zależał od większości ludzi to dalej byśmy siedzieli w jaskini i robili uga buga, to przeskok mentaln pewnych ludzi powoduje zmiane calej cywilizacji i ten przeskok jest stosunkowo rzadki wlasnie dlatego, ze tak inteligentni ludzie są ultra rzadcy, a inteligencja to nie wszystko bo jeszcze ziarno musi trafić na
  • Odpowiedz
@voldemort-lord: naukowcy w wspolczesnym swiecie stali sie defacto szamanami, wiekszosc ludzi nie ma zielonego pojecia o czym oni mowia i czy to co robia jest rzeczywiscie legitne co prowadzi do naduzyc bo ludzie powoluja sie na badania ktore moga byc sfalszowane albo bledne ale zweryfikowac je jest wstanie to defacto dopiero inny naukowiec. czasami robi sie te slynne metaanalizy i wychodzi duzo przeklaman zwlaszcza w naukach spolecznych

i nawet jak
  • Odpowiedz
@voldemort-lord: moje clue jest takie - fundamentalnie nie zgadzam sie ze ludzie sa inteligentnym gatunkiem i to nas wyroznia, bardzo waska garstka ludzi jest inteligetna. reszta mysli kategoriami nazrec sie, porochac, zwalic konia i zarobic kase. i tak bylo, jest i bedzie. smutne jest jedynie tak ze kiedys "elita" potrzebowala ludzi do pracy, do roli i tak dalej a teraz nie potrzebuje. To ze jest tyle ludzi jest bez sensu
  • Odpowiedz
@keksoa: to widzisz ja sądzę inaczej. Chociaż dziwne, że mamy inne opinie skoro opinie te powinny BYĆ TAK NAPRAWDE faktami wychodzący z obserwowań empirycznych.
Cytuje - "fundamentalnie nie zgadzam sie ze ludzie sa inteligentnym gatunkiem i to nas wyroznia, bardzo waska garstka ludzi jest inteligetna. reszta mysli kategoriami nazrec sie, porochac, zwalic konia i zarobic kase"
Zupełnie nie rozumiem tego stwierdzenia. Ludzie co jest dowiedzione naukowo posiadają (WSZYSCY LUDZIE - POMIJAM JAKIEŚ CIĘZKIE PRZYPADKI) większe zdolności intelektualne, niż inne gatunki. To oznacza że przeciętny człowiek mający 100 iq (oczywiście to się różni od kraju, rasy etc.) nie może się równać z innymi zwierzętami (POMIJAM RÓWNIEŻ JAKIEŚ WYJATKI OCZWYIŚCIE - BO ZARAZ KTOŚ WYJEDZIE Z PRZYKLADEM DELIFNA KTÓRY UMIE WIECEJ NIŻ UPOŚLEDZONY INTELEKUTALNIE CZŁOWIEK). OZNACZA TO, że każdy PRZECIĘTNY człowiek może wykonywać zadania nie wykonalne dla innych bytów .

DLA PRZYKLADU to , że większość cywilizacji zachodniej jest skomputeryzowane - oczywiście wynika z odkryć i wynalazków elitarnej grupy intelektualistów. NATOMIAST to że komputery są potem rozpowszechnione i używane przez PRZECIĘTNYCH LUDZI, też wymaga użycia INTELEKTU. gdyby intelekt nie był najważniejszy, można by było zostawić kastę ludzkich geniuszy a człowieka zastąpić dowolnie innym ssakiem np. małpą. Małpa natomiast nie nauczyła by się tak szybko korzystać z komputera, nie była by tak efektywna co UTRUDNIAŁO BY POSTĘP CYWILIZACYJNY. DLATEGO
NAWET INELTEKT PRZECIĘTNEGO CZŁOWIEK CO DO ZASADY SIĘ LICZY. BO ROZWÓJ NAUKOW - TECHNOLOGICZNY JEST TYLKO PEWNĄ SFERĄ ROZWOJU JAKO TAKIEGO I NIE MOŻE PRZEBIEGAĆ BEZ ODPOWIEDNIEGO ROZWOJU SPOLECZNO-KULTURALNEGO a
  • Odpowiedz
@Little_Makak: BLACK PILL , mimo że zna rzeczywistość to zdaje się mieć pretensje do tego jaka ona jest. To tak jakbyście rozumieli, że pies szczeka bo to jego natura / ALE byście byli równocześnie oburzeni za to na tego psa.

DO RZECZY O KTÓREJ WIECIE ŻE JEST DETERMINISTYCZNA PRZYKŁADACIE NIESAMOWITY ŁADUNEK EMOCJONALNY ( Często - frustracja, gniew itd. )

poza tym mówiłem o innych rzeczach np. o częściowym wyzbyciu się
  • Odpowiedz
@voldemort-lord: Chyba Wiesz co jest największym problemem ludzkości? Że najinteligentniejsi nie rozmnażają się jak na zdjęciu niżej i ich wysiłek wbrew pozorem będzie bezsensowny bo nie będzie komu go kontynuować a i tak znaczna część jest sprzedajna i zgniła moralnie na przykładzie szopki covida

A wiesz jaka jest różnica między dzisiejszymi kobietami zachodu a tymi t-100 lat temu i przyczyna rozkładu społecznego? Skala k@Wienia się. Tylko nie wiem czemu faceci za cel stawiają sobie branie witaminek ze swego kraju pochodzenia.

BLACKPILL'a nie obchodzi co o nim myślisz tak samo grawitacje wali czy ktoś ją lubi. To są suche fakty i dane statystyczne reszta to religia i dokładanie
navaare - @voldemort-lord: Chyba Wiesz co jest największym problemem ludzkości? Że na...

źródło: Capture

Pobierz
  • Odpowiedz
Chyba Wiesz co jest największym problemem ludzkości? Że najinteligentniejsi nie rozmnażają się jak na zdjęciu niżej i ich wysiłek wbrew p


@navaare: Największym problemem ludzkości nie jest to, iż " najinteligentniejsi nie rozmnażają się".
Wskaźnik IQ rośnie w ramach rozwoju wielu państw i społeczeństw, awięc jest to naturalny proces ewolucji ludzkiego intelektu, WRAZ Z DETERMINANTAMI ŚRODOWISKOWYMI. Wiekszość społeczeństwa co do zasady jest przeciętna, a intelekt przeciętnego człowieka jest stale rozwijany. CO DO ZDJĘCIA PONIŻEJ TO KEKW - STEROTYPOWE WYOBRAŻENIE OSOBY INTELIGENTNEJ -albo bardziej jakiegoś naukowa xd. DUŻA CZĘŚĆ OSÓB INTELIGNETYCH NICZYM SIE NIE WYRÓŻNIA WYGLĄDOWO - PRZYWÓDCY KRAJÓW, PROFESOROWIE ITD. NIE ODRÓŻNIŁBYŚ ICH WYGLĄDOWO OD LUDZI PRZECIĘTNIE INTELIGENTYCH - MAJĄ ONI NORMLANIE DZIECI I ŻYCIA W ZWIĄZKACH -więc ten argument po prostu nie ma pokrycia w rzeczywistości.

Mówisz, że wysiłek ludzi inteligentnych jest syzyfowy bo nie będzie go kto miał kontynuować xd - najdziwniejsza rzecz jaką usłyszałem dzisiaj - każde pokolenie ma swoją inteligencje, która kontynuuję dorobek pokoleń wcześniejszych. TO CHYBA OCZYWISTE. Niekoniecznie twoje dziecko musi przejąć po tobie pałeczkę do tej
  • Odpowiedz
@voldemort-lord:
Jesteś zwykłym prawdopodobnie para-lewicowym trolem i tyle Większość argumentów wypaczasz i robisz fikołki odwracające ich znaczenie albo relatywizujące

Idź w cholerę bo szkoda na Ciebie czasu nie masz nic konstruktywnego ani merytorycznego do przekazania poza bełkotem na poziomie uniwerkowego aktywiszcza tudzież pseudo kałczy od życia którzy uważają że coś tam wiedzą o życiu i każdemu tak samo sprzedadzą złote narzędzia.

Wiesz dlaczego Twoje wodolejstwo nie ma sensu? Bo już dawno udowodnio że nie działa Że niby jak ktoś ma z czym problem to się niech zajmie czym innym nie? hehe dobre. Psychologów już tutaj orałem którym zależało którym jedynie zależało na kolejnych abonentach, nie za wiele się od nich różnisz a do tego nawet nie potrafisz być
  • Odpowiedz
@navaare: ????????????????????- ZARZUCASZ MI BRAK MERYTORYKI A SAM JEDYNE CO ROBISZ TO MNIE OBRAŻASZ XD... Nie wiem dlaczego nagle dedukujesz że jestem 1) lewakiem 2) aktywistą xd potem coś piszesz o pseudo kołaczach potem o psychologach A w międzyczasie że ktoś robi fikołki - jedyne kto tu je robi to ty ez , a i na końcu zielonką w sumie to płaczesz że ktoś się poskładał merytorycznie. A I JESZCZE
  • Odpowiedz
@voldemort-lord: Twoje poglądy i merytoryka stoją właśnie na poziomie wymienionych i jest zawartością również zbieżna Ciekawe że lewakom czy innym trolom wyszło że ludzie zaczynają się skłaniać do prawicy którą to lewaki wiążą z incelami i stąd Twój głupi wpis by się przestali interesować ? haha Przynajmniej widać że trafiłem i rżniesz głupia że nie wiesz o co chodzi, klasyk

A i ciężka krytyka jest dla ciebie obrazą? Ale przykrość
  • Odpowiedz
@navaare: Stary mówisz o krytyce a to nie ma z tym nic wspólnego. Dosłownie znikąd sobie wziąłeś, że jestem lewakiem zacząłeś coś mówić o pschologach i o coachach, trollach, młodzieży. A NA KOŃCU MÓWISZ, ŻE KTOŚ NIE MA MERYTORYKI WYKAZUJĄĆ WŁASNĄ HIPOKRYZJE. Mówisz, że wpis jest głupi, nie umiesz tego wykazać, dlatego odnosisz się spłakany do argumentów adpersonam.
SZTANDAROWY POKAZ SPŁAKANIA :)
  • Odpowiedz