Wpis z mikrobloga

Hej Klimakobinatorzy, majstry, budowlańcy i eksperci odnośnie #budownictwo #klimatyzacja.
Mam pytanie odnosnie schlodzenia poddasza uzytkowego w domu rodzinnym, na dachu jest blachodachówka a ocieplone welna. W ciepłe sloneczne dni, na poddaszu jest nie do zniesienia i nawet ok 22 jak robi sie ciemno dalej jest gorąc mimo otwartych okien na przestrzał.
Czy jest sens kupic klimatyzator przenośny i postawić w np 1 pokoju, czy to jest bez sensu bo blacha bedzie nagrzewala caly czas poddasze?
Dzieki za pomoc
  • 9
  • Odpowiedz
@josan: Mam poddasze z blachą ...
Jak wracam do domu włączam tam klimę, w każdym pokoju mam zainstalowaną. Temperatura szybko spada z ~30 do akceptowalnej, fajnie się czuje przy 26.
Przy tylu kładę się spać, wyłączam klimę. Rano jak się budzę jest ok 27-28 st. Więc przenośna na pewno Cię nie urządza.
Ja przy włączonym splicie dałbym radę spać, Ty przy przenośnej, nigdy w życiu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tremade: @kuncfot no to dla mamy ma byc i mlodszego brata, i sie zastanawiam wlasnie czy np dwoch urzadzen nie kupić im, jakichś wydanych ale tez takich ktore cicho mogą pracować
  • Odpowiedz
@josan: posłuchaj. Przenośna klimatyzacja na pewno coś CI schłodzi, sam taką użytkuję i jest w miare ok. Oczywiście, ma wiele wad ale kosztuje 1/5 splita. Bez klimy mam w pokoju nawet 29 stopni, gdy pracuje to zbije to do około 25-26 stopni. Ale powietrze jest od razu inne. Ja ogólnie polecam, w sytuacji podbramkowej uratuje dupę.
  • Odpowiedz
  • 0
Ja w mieszkaniu montowałem 2 lata temu za 4400 urzadzenie z robocizna
A czy polecacie jakies jednostki/modele klimatyzatorów przenośnych?
  • Odpowiedz
ale tez takich ktore cicho mogą pracować


@josan: one cicho nie pracują no chyba że wystawisz na balkon. To pracuje jak okap na najwyższym biegu (można sprawdzić aplikacją do mierzenia decybeli). Te przenośne mają 55-65 dB. Można kupić taką przenośną za 1k zł i przerobić na dwie rury to będzie zbijał temperaturę nawet do 22-23 tylko jak wyłączysz to szybko temperatura rośnie.

Bez klimy mam w pokoju nawet 29 stopni, gdy pracuje to zbije to do około 25-26
  • Odpowiedz