Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś jak to jest z umowami kupna „psa na kolanka”? Czy hodowca ma jakiekolwiek prawo decydować co zrobię z kupionym u niego psem? Zastanawiam się żeby wziąć drugiego maltańczyka do domu z możliwym rozmnożeniem i sprzedażą w przyszłości. Ale jak poczytałem o sprzedaży „psa na kolanka” i drożej „hodowlanego” to mi śmierdzi to jakąś januszerką na kilometr - wtf?! Czemu hodowca ma mieć możliwości decydowania o szczeniakach które sprzedaje?
Są jakieś paragrafy na to czy to samowolka?
#prawo #psy
  • 9
  • Odpowiedz
@vuxiu: Chcesz stworzyć pseudohodowle to nie dziw się że prewdziwe hodowle zabezpieczają się przed tak bezrozumnym rozmnażaniem swoich psów
  • Odpowiedz
  • 0
@robertx no tak bo samozwańcze „profesjonalne” hodowle to elita i nie ma wstępu. Co odróżnia pseudohodowle od „profesjonalnej”? xD? Są jakieś kursy czy studia z rozmnażania psów? Ktoś daje uprawnienia? Bo jak nie to tylko zwykły gatekeeping samozwańczych „profesjonalistów”, nic więcej
  • Odpowiedz
@vuxiu: Nikt nikomu nie broni założyć hodowli jak należy - kupując psa zgodnego z wzorcem rasy, jeździć z nim na wystawy żeby sędziowie zdecydowali na ile spełnia on ten wzorzec rasy i dopuścili do dalszej hodowli, zrobić wszystkie wymagane badania dotyczące zdrowia tego psa, znaleźć odpowiedniego reproduktora, ale nie, po #!$%@?, mam jednego pekińczyka kupię drugiego, poczekam na cieczkę będą szczeniaki i tyle. Nawet mi się gadać nie. Che bo
  • Odpowiedz
@wykopyrek: Swoich tj pochodzących z tej hodowli. Psy w hodowlach mają nadawane „imiona i nazwiska” gdzie imieniem jest wymyślone przez hodowcę imię psa, na jedną literę dla całego miotu, a nazwiskiem nazwa hodowli. Te zostają z nimi na zawsze i jeśli ktoś będzie chciał je rozmnażać legalnie to również to będzie robić pod tą nazwą - dopiero psy pochodzące z tej hodowli będą miały „nazwisko” tego nowego hodowcy.
Każda hodowla
  • Odpowiedz