Wpis z mikrobloga

jak widze ta "ministre" od pracy to mi sie na rzyganie zbiera.

L4 Platne 100%...

Mietak zapierdziela u janusza. Produkuje produkt ktory janusz sprzeda i bedzie mial zysk. Z tego zysku zaplaci Mietkowi.

Zenek lezy do gory jajami bo go gardelko boli. Nie wyprodukuje nic, janusz nic nie sprzeda. ma dostac tyle samo co Mietek bo kapitan panstwo mu zaplaci. Nosz kutfa mac :/

Kolejna sprawa:
Platny staz...
"pracodawca ma zysk dzieki stazysta wiec ma im zaplacic"

Ze stazystow to ma strate - bo pracownicy ktorzy by mogli wykonywac swoja prace traca czas (i nie wykonuja pracy) po to zeby wdrozyc nowego. Nikt nowemu nie da niczego produktywnego do zrobienia.

I wiele innych takich. jej sie nie da sluchac.

#bekazlewactwa #polityka
  • 13
  • Odpowiedz
  • 3
wez mi nawet nie przypominaj tego pomyslu. debilka to dla niej komplement


@erebeuzet: A pa tera:
U mnie w robocie bylo tak ze 2 kolesi bylo na dlugim l4.
jeden sie wyrypal na rowerze i mial srube w barku a drugi uwalil se oba kolana i potrzeban byla operacja. Obaj doznali kontuzji w czasie wolnym od pracy - zdarza
  • Odpowiedz
@gorzki99 bo powinno sie konkretnie kontrolowac, czy ktoś kombinuje na l4.
Ale w tym państwie z gowna nie da sie nic zmienic na korzysc jego funkcjonowania. Prawie w zadnej grubszej sprawie nie przestrzega sie ustaw, praw, nakazów, zakazów, a co dopiero przy takich "#!$%@?" jak zwolnienie.
no to taka tzipa wymyslila zmianę ktora jeszcze bardziej ucieszy kombinatorów i poparcie wzrosnie.
dramat
  • Odpowiedz
  • 1
bo powinno sie konkretnie kontrolowac, czy ktoś kombinuje na l4.


@erebeuzet: Tak pelna zgoda. Ale ja nie o tym.

Wierz mi badz nie - kumpel ze sruba w barku ani ten z rozoranymi kolanami nic a nic nie
  • Odpowiedz
@gorzki99 i o tym mówię. ktoś kto faktycznie jest na jakis czas odcięty od pracy przez jakąś tymczasową dysfunkcje mógłby jak najbardziej brac 100% na l4.

ale w pl wolą np utrzymywać nierobów zamiast przymuszac ich do pracy. mops powinien weryfikowac tych mogacych pracowac i np pomagac im szukac zatrudnienia przez przykladowo 3 miesiace, płacąc zapomogę, a jeśli taki obywatel nie podejmie pracy to zabieramy socjal i nakazujemy zwrot wyplaconej kasy.
  • Odpowiedz
@gorzki99 ja mam tak płacone i jakoś żyje a szef hmm.. Jeszcze nie słyszałem żeby narzekał. Chyba że jest od tego ubezpieczony. Od dłuższych chorób jest ( jak np złamałem nogę to mu w #!$%@? kasy wypłacili). Ale od kilkudniowych to nie wiem kto buli
  • Odpowiedz
  • 0
ktoś kto faktycznie jest na jakis czas odcięty od pracy przez jakąś tymczasową dysfunkcje mógłby jak najbardziej brac 100% na l4.


@erebeuzet: No i tutaj sie nie zgadzamy bo nie czaisz istoty problemu. Ale moze jeszcze raz:

Pracujemy przy wyrobie krzesel. Wpadasz w L4 bo sruba w
  • Odpowiedz
@gorzki99 Co do L4 się zgadzam, ale za staż jednak jakaś kasa powinna być.
Za każdą pracę należy się płaca. Nawet najmniejsza. Wolontariat to frajerstwo. A żyć z czegoś trzeba.

Poza tym staż należy traktować jak inwestycje taką samą jak w maszynę czy szkolenie starego pracownika. Wkładasz hajs, żeby dostać nowego i chętnego pracownika, ale już twoja w tym rola by go zatrzymać odpowiednimj zachętami.

Zlikwidowałbym tylko fikcję stażów studenckich, bo
  • Odpowiedz
  • 0
@Gorbo2004: Miras ale ja nie wnikam w to co Twoj szef robi. Jego firma jego wola. W mojej firmie pracodawca placi nawet za to za co przepisy nie nakazuja placic. A dlaczego? Bo chce. Kumpel z kolei ma tak ze wiecej dni platnego urlopu niz kodeks pracy przewiduje. A dleczego? Bo pracodawca chce.

Zaden problem.

Tutaj natomiast mowimy o rozwiazaniu systemowym - narzucony wszystkim.

Co wiecej - mowimy tu o
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: Nie zacytuje bo odnosze sie do calosci komentarza.

Zgodze sie ze za prace powinna byc placa. Adekwatna do wykonanej pracy - i to jest slowo klucz.

Zaden stazysta nie wykona takiej pracy jak pracownik z conajmniej 2 powodow:
1-nie jest
  • Odpowiedz
@gorzki99 Wzięcie stażysty zawsze będzie kosztować i jeszcze zabierać czas zwykłym pracownikom. Ale to jest INWESTYCJA. Najpierw koszt, potem zysk.

U ciebie wyszło debilne planowanie, bo skoro chcą nowych ludzi to powinni najpierw z wami gadać czy to ma sens i czy będą mieli co robić.

Ja od zawsze odmawiam przyjęcia stażystów, bo pracuję z tajemnicami klientów i nie będę dawał haseł czy kont administracyjnych randomom. I nikt się na mnie
  • Odpowiedz
  • 0
Ja od zawsze odmawiam przyjęcia stażystów, bo pracuję z tajemnicami klientów i nie będę dawał haseł czy kont administracyjnych


@Tytanowy_Lucjan: Miras ja skladam szafy elektryczne. Ciagne druty :PP Ja nie siedze w haslach :)

Nic trudnego. Ale nie dam tego komus kto nie ma o tym
  • Odpowiedz
  • 0
L4 Platne 100%...


@gorzki99: No straszne, nie będzie karania za chorowanie. Co wy #!$%@?, nawet zmiany pozytywne potraficie przekuć w negatyw, bo głosi je jakieś złe lewactwo.

Platny
  • Odpowiedz