Wpis z mikrobloga

@darek-jg ładowac do czasu aż kontrolka na prostowniku "pełny" się zaświeci? Czy nie zwracać na to uwagi? W takim razie podladuje go w ciągu dnia, czy mogę to zrobić na 2 razy jutro ok 6 godzin i pojutrze reszta ? Czy to ma jakieś znaczenie że nie będę lądował ciągiem? Czemu 20h? Czytałem ze 4A ładuje jedną godzinę a mój Aku ma 50ah czyli ok 12h by wyszło? 4a razy 12
  • Odpowiedz
czy mogę to zrobić na 2 razy jutro ok 6 godzin i pojutrze reszta ?


@JasiekSmietana: możesz

Prostownik ma ladowanie wyjscie 2,8A max 4A to chyba będzie lądował 4A czy jak?

myślę że 4 nie da ale jakby tak było to szybciej naładuje, dokładnie tak jak liczysz
  • Odpowiedz
@darek-jg: jak zaświeci dioda "pełny" na prostowniku wyłączyć z prądu? Czy nie zwracać na to uwagi i ładować minimum 12h razem? Innymi słowami czy to miarodajne na takim prostowniku będzie że faktycznie jest pełny jak się ta diodia zaświeci ?
  • Odpowiedz
@JasiekSmietana: takie prostowniki jak na obrazku #!$%@?ą cały czas, aż się gotuje ten akumulator, sprawdzałem. Akurat chciałem przywrócić do życia padnięty aku z korkami, odkręcilem je przychodzę następnego dnia a ten akumulator się gotuje jak woda w czajniku, jakby nie odkręcone korki to by wybuchł.
Musisz elektroniczny mieć za 60zł
  • Odpowiedz
@JasiekSmietana: ten akumulator ma dostęp do cel - nacinasz naklejkę wzdłuż linii i podważasz do zewnątrz z obu stron. Przed naładowaniem otwórz je i sprawdź ile jest elektrolitu w środku, jak jest mało to dolej wody demineralizowanej, podczas ładowania zostaw cele otwarte. Prostownik dosyć słaby, zakładając, że 4A jest w stanie utrzymać cały czas to powinien ten akumulator naładować gdzieś w 13h, realnie pewnie bliżej 20h, poza tym jakieś zabezpieczenie
Philosohero - @JasiekSmietana: ten akumulator ma dostęp do cel - nacinasz naklejkę wz...

źródło: Screenshot_4

Pobierz
  • Odpowiedz
@r5678: @Philosohero ładuje akumulator prostownikiem wczoraj 3 godziny wieczorem dzisiaj już ponad 10 czyli razem jakieś 13 godzin i dalej kontrolka czerwona się jeszcze świeci że ładuje prostownik jest mocno ciepły ale lekko bzyczy akumulator jest taki letni nie w ogóle nie nagrzany że tak powinno być czy akumulator w trakcie ładowania powinien się też nagrzewać?
  • Odpowiedz
@JasiekSmietan tak, może się grzać, duża szansa że ten prostownik nie naładuje do pełna tego akumulatora. Podładuj go jeszcze trochę i spróbuj odpalić auto, jedź się przejechać to alternator go doładuje
  • Odpowiedz