Wpis z mikrobloga

#patriotyzm
Dlaczego polski patriotyzm opiera się w 90% na szukaniu wrogów w obcych państwach, wrogów wewnętrznych, wypominania cudzych win i syndromie oblężonej twierdzy w odniesieniu do ludzi innej religii / pochodzenia? Czy tylko nasz patriotyzm to taki pato-patriotyzm, czy po prostu odmiana wschodniej mentalności i rozumienia patriotyzmu w kategoriach dumy, wyższości, bycia poszkodowanym, męczennikiem historii i prześladowanym przez masonów / Niemców / UE? Dlaczego Polacy definiują się w tak negatywny sposób? To przejaw traumy pokoleniowej? Dlaczego partie takie jak konfederacja kojarzone są z patriotyzmem, a nie pato-patriotyzmem? Dlaczego kiedy myślisz o patriotach, to masz przed oczyma dresów w odzieży patriotycznej?

Przecież da się zbudować trwałe wartości patriotyczne w pozytywnym kontekście tak jak dzieje się to w większości zachodnich krajów. Dlaczego jesteśmy takimi przegrywami, którzy muszą dowartościowywać się negatywną narracją?
  • 1
  • Odpowiedz
@haloczymnieslychac: a jakie porównanie masz do innych krajów? Czytałeś w ogóle jakieś prace na temat patriotyzmu czy tylko czekasz aż ktoś ci poda na tacy? Chociaż i to nawet nie, biorąc pod uwagę ilość przekłamanych tez (ja np nie myślę o dresach w odzieży patriotycznej kiedy myślę o patriotach, co teraz?)
Widze tu pychę, brak wiedzy i szukanie potwierdzenia, co tłumaczy czemu ludzie ominęli ten wpis zgodnie z babcinym powiedzeniem
  • Odpowiedz