Wpis z mikrobloga

Ostatnio po necie krąży nowa nagonka na Ukraińców, bo w Monaco są drogie auta z ichniejszymi rejestracjami.

Może jestem mało bystry, ale ktoś mi wytłumaczy co tu jest hejtowane?

Czy narracja mówi o tym, że w przypadku wybuchu wojny KAŻDY powinien poświęcić swoje majątki i przekazać je na zbrojenia?
Czy może, że w przypadku wybuchu wojny KAŻDY powinien złapać za broń a nie, broń boże, być gdziekolwiek indziej na świecie (np. w miejscu w którym mieszkał gdy ta wojna wybuchła)?

Po prostu próbuje sobie to przełożyć na Polskie realia i zrozumieć tą akurat nagonkę.
Jakby Rosja z Białorusią wkroczyły na wschód Polski to, jak rozumiem, w mniemaniu tych osób, jedynym właściwym scenariuszem byłoby sprzedanie wszelkich luksusowych dóbr przez Sołowowa, Solorza czy innego Biernackiego i wsparcie polskiej armii? I oczywiście złapanie za karabin?

A jakby mieli zagraniczne nieruchomości to, oczywistością by było, że powinni je porzucić i wrócić do PL, najlepiej na front?

#ukraina #wojna #bekazpodludzi
ATAT-2 - Ostatnio po necie krąży nowa nagonka na Ukraińców, bo w Monaco są drogie aut...

źródło: Screenshot 2024-07-11 at 15.21.40

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@ATAT-2: batalion Monako, sprawa ujawniona przez ukraińskie media. Ruskie oligarchy (obywatele Ukrainy), upasione na Donbasie, z ukraińskim paszportem, #!$%@? grupowo na zachód, najbogatsi właśnie do Monaco. Działacze partii regionów, miłośnicy janukowycza
  • Odpowiedz
  • 2
zwykła zazdrość i zawiść.


@gomjeden: No zapomniałem też o czepianiu się lepszych (nie luksusowych) aut z ukraińskimi rejestracjami na ulicach Warszawy czy Wrocławia.

Tu chyba narracja polega na tym, że KAŻDY kto się wyprowadził z Ukrainy przez wojnę powinien pracować fizycznie za najniższa krajową bo wśród imigrantów nie powinno być ANI JEDNEJ osoby która może dobrze zarabiać.

A z drugiej strony narzekają, że biorą socjal zamiast pracować ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Czy narracja mówi o tym, że w przypadku wybuchu wojny KAŻDY powinien poświęcić swoje majątki i przekazać je na zbrojenia?

Czy może, że w przypadku wybuchu wojny KAŻDY powinien złapać za broń a nie, broń boże, być gdziekolwiek indziej na świecie (np. w miejscu w którym mieszkał gdy ta wojna wybuchła)?


@ATAT-2: Tak - narracja ruskich troli i plebsu konfiarskiego taka narracje wymysla. Przeciez Ukraincy w momencie ataku sami zwolnili
  • Odpowiedz