Wpis z mikrobloga

Uczę się niemieckiego. Mam nawet spory zasób słownictwa, rozumienie też niezłe ale słabo sobie radzę z mówieniem bo nie mam z kim rozmawiać. Próbowałem na jakiś aplikacjach typu Tandem ale tam to siedzą praktycznie same Araby co gadają o Allahu i nawet nie dają za bardzo dojść do słowa. Polecacie jakieś aplikacje do ćwiczenia mówienia? Mówienia, nie samej wymowy.
Albo może tutaj ktos chętny jest aby po niemiecku pogadać?
#niemiecki
#jezykiobce
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@nabbek: wiadomo, ze kursy są. Jak będę miał kasę to kupię sobie kursy Goethego, ale na ten moment poszukuję  jakiejś opcji bezpłatnie albo w niewielkich pieniądzach. Masz coś?
  • Odpowiedz
@rumtreiber21 Polecam gry gombuderowe online () Tam jest dużo ludzi, z czego wielu Niemców z którymi możesz się zaprzyjaźnić, rozmawiać i jednocześnie ćwiczyć język niemiecki ( ͟ل͜)
  • Odpowiedz
@rumtreiber21: Zależy jakie gry koliega lubi, a teraz wakacje więc dużo dzieci siedzi przed gombuderami to krzyczą ʕʔ Może jakiś survival typu Rust albo DayZ, strzelanki typu CS 1.6/CS 2, albo mmorpg typu WOW lub Tibia ( ͟ل͜) Wtedy podczas gry przekazuje się sporo informacji i rozmawia z koliegami z drużyny na jakimś TeamSpeaku lub Discordzie (
  • Odpowiedz