Wpis z mikrobloga

Chciałbym zamontować okna + rolety zewnętrzne. Taki zestaw będzie kilka cm grubszy (same obecne ramy są grubsze niż mam do tego roleta). Zwiększenie grubości spowoduje, że okno cofnie się do pokoju i nie się będzie łapało się w ścianie, bo już teraz jest zlicowane z nią.
Wnęka okienna jest ocieplona więc albo trzeba go wyciąć (na co prawdopodobnie nie dostanę zgody) albo zamontować na nim (co wedle firmy nie jest też dobrym pomysłem).
Zastanawiam się, czy zwiększenie grubości ściany przez domurowanie i przykręcenie np. rzędu cegieł pod oknem i dodanie parapetu, który to zamaskuje, będzie dobrym pomysłem?
Jak można to jeszcze dobrze zrobić? Czy pozostaje rezygnacja z rolet?

pangolin - Chciałbym zamontować okna + rolety zewnętrzne. Taki zestaw będzie kilka cm...

źródło: o

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@roonie: Musi być we wnęce, nie może być na elewacji, zarządca się nie zgadza. Roleta musi przylegać do ramy okna a kaseta nie może wystawać poza płaszczyznę elewacji
  • Odpowiedz
@pangolin: zwiększyć grubość całej ściany betonem komórkowym a grzejnik zostawić we wnęce. Za dużo tego nie masz bo okno jest od ściany do ściany i do sufitu xD
  • Odpowiedz