Wpis z mikrobloga

Warszawa, 21:00 prawie i 31.5 stopnia. Do tego chmury, więc jak nie spadnie deszcz albo nie przyjdzie wiatr to ciepło nie będzie w nocy promieniować i od samego rana będzie gorąco.

#pogoda #warszawa
  • 14
  • Odpowiedz
na 5:00 zapowiadają dostawę wody i ma do 13 - 14 padać z przerwami.


@Rasteris: XDDD Mieszkam tu już 26 lat i jeśli zapowiadają burze to jedyne czego możesz się spodziewać to ewentualnie mała czarna chmurka
  • Odpowiedz
  • 1
@framugabezdrzwi: 5 lat nie jest żądnym wyznacznikiem patrzy się dłuższe okresy, tak 30 lat. Żeby nie było, że wyjątkowy rok mocno zaburzy średnią. Tutaj trend jest jasny. A ja pamiętam lata, że jak było 27 to się mówiło, że jest bardzo gorąco. A ten rok zapowiada się na rekordowy. Tylko zachodnia Polska trochę odetchnie przez następne 10 dni, reszta kraju to ok. 30 stopni cały czas. Średnia dni z temperaturą
  • Odpowiedz
@Rasteris: chyba rozmawiamy o innych rzeczach. W pełni się zgadzam z tym co napisałeś na temat zmian jakie zachodzą, itd. Mi natomiast chodziło o subiektywne podejście do upałów. Mam poczucie, że w tym roku ludzie zachowują się jakby nigdy wcześniej nie widzieli temperatur 30+.
  • Odpowiedz
  • 1
@framugabezdrzwi: teraz mamy przejście od normalnej temperatury w upał i dużą wilgotność, organizm doznaje lekkiego szoku, za 10 dni za to już będzie zmęczony tą temperaturą. Szczególnie jak się trafią jeszcze tropikalne noce. No i 34 to w Warszawie jeszcze nie było w tym roku, a odczuwanie temperatury nie jest liniowe i jeszcze ta wilgotność powietrza. Dziś było 50% wilgotności, co jest dużą wartością jak na takie temperatury. Jak wychodziłem
  • Odpowiedz