Wpis z mikrobloga

#leasing #samochody
Hej Mireczki, czy ktoś ma doczynienia z:
- ALIOR Leasing
- ING LEASE
Mam konto w obu tych bankach i obydwie oferty są korzystne. Czy jest w ich ofertach jakieś drugie dno ? Obie oferty jakie dostałem są zbliżone do ofert m.in. BNP Paribas które jest tutaj często polecane (różnica 0.5% całkowitego kosztu).
  • 7
  • Odpowiedz
@Carteross: co? chcesz powiedzieć że sprawdziłeś tylko 3 oferty? xD

Czy jest w ich ofertach jakieś drugie dno

Zawsze są haczyki, szczególnie jeżeli to umowa leasingowa - przeczytaj umowę i cennik "usług dodatkowych"
  • Odpowiedz
@Carteross: Alior omijać szerokim łukiem... ING jest całkiem OK. BNP dostałeś od nas? 0,5% to baaaardzo znikoma różnica, jeszcze zależy o jakiej wartości auta mówimy. Ale tutaj decydująca może okazać się TOiP no i szybkość procesu.
  • Odpowiedz
  • 0
@pyszniarz: Sprawdziłem jeszcze Santader, Noble, EFL i mBank. Część była niekorzysta, część była zbliżona do tych co wymieniłem, więc wybrałem 2 w których prowadze rachunek i jedną która się tutaj pojawia często.

Ale umowa i cennik się zmienia per leasingobiorca? Nie mają jednej standardowej umowy i cennika(+-) a głównie zmieniają się tylko parametry?
  • Odpowiedz
@Carteross: Każda firma ma własne OWUL i własne TOiP. A dodatkowo każdy kanał może mieć inne ustalenia. Np. Nasi klienci w BNP nie opłacą opłaty za polisy obce (250 PLN netto / polisa). W takim ING to jest 200 PLN netto za każdą polisę. W PKO było bodajże 100 PLN, więc jak widzisz każda firma ma inne zapisy. O ogólnych zapisach nawet nie mówię, chociaż w praktyce wszystko schodzi do
  • Odpowiedz
  • 0
@OptiFinance: bardziej chodziło mi o to jak już ktoś wział w ostatnim czasie np. w ING to wiele te ich zapisy różnić się nie będą. Różnice między firmami rozumiem, że są dlatego też powstał ten post wpis.

Tak od Was :) 120k netto. Na szybkości mi nie zależy, samochód jest już ugadany i "zaklepany".
Dzięki za przykład z polisami, mam w planie prześledzić najważniejsze elementy z TOiP, na razie chciałem
  • Odpowiedz
@Carteross: Generalnie jak płacisz i nie masz żadnych ponadnormatywnych akcji jak zmiany harmonogramu, szkody, cesje, rękojmia, nadpłaty to nie ma większego znaczenie którą firmę weźmiesz. Mniejsze znaczenie (ale jednak xD) ma to jak firma podchodzi do ubezpieczenia. Są firmy jak Alior Leasing, VB Leasing, PKO czy mLeasing, które będą cisnąć aby wziąć u nich za wszelką cenę, a nawet jak masz lepszą ofertę poza nimi to będą robić wszystko, abyś
  • Odpowiedz