Wpis z mikrobloga

  • 4
Na suchej patelni wysmażamy powoli na niewielkim ogniu boczek, zdejmujemy, na tłuszczu z boczku cebulę, potem dodajemy do niej mięso w pokrojone w kostkę. Można też dać kiełbasę.
Składniki- wędzony boczek wysmażany, wieprzowina, papryka, marchewka, seler, por, cebula, czosnek, zioła (lubczyk, majeranek, tymianek, kminek, pietruszka, suszony pomidor, chili, liść laurowy, ziele angielskie, papryka wędzona) wyrzucamy do gara, doprawiamy, zalewamy szklanką wody.
Po ugotowaniu rozpuszczamy masło na patelni, dajemy mąkę (ok. 2 łyżki),
  • Odpowiedz
  • 0
Właściwie to bliżej do strogonofa lub bogracza.


@lycaon_pictus: Oczywiście możesz mieć rację ;) Chłopski to potoczna nazwa z mojego domu. Strogonowa robie na wołowinie. Bogracz to cos bardzo podobnego.
  • Odpowiedz
  • 1
@arinkao mieliśmy z przyjacielem (podczas mojego urlopu w PL) udać się do lasu na nockę. Plan się nie udał, padało jak cholera, więc zrobiliśmy ognicho u niego na działce. Gar nad płomieniem i składniki podobne do Twoich. Ale to wchodziło (z 0.7 bimbru ofc)
  • Odpowiedz
Oczywiście możesz mieć rację ;) Chłopski to potoczna nazwa z mojego domu. Strogonowa robie na wołowinie. Bogracz to cos bardzo podobnego.

@arinkao: Jeszcze trochę, a zrobisz barszcz taki jak robią na wschodzie - bazą są buraki i mięso, ale wrzuca się tam wszystko co się nawinie.
  • Odpowiedz
  • 0
Jeszcze trochę, a zrobisz barszcz taki jak robią na wschodzie - bazą są buraki i mięso, ale wrzuca się tam wszystko co się nawinie.


@lycaon_pictus: Nie ma takiej opcji, barszcz czerwony tylko polski. Są rzeczy święte :)
  • Odpowiedz