Wpis z mikrobloga

#factorio kurde kolejny raz doszedlem do plastiku i kolejny raz wylaczylem gre :P ide pociupac, ale boje sie za to zabrac xd jakies protipy? nawet nie wiem co z czym. wiem ze trzeba rury budowac
  • 8
  • Odpowiedz
@stary_grat zazdroszczę ci że nie znasz tej gry.
Lepiej kombinować samemu, ale jak chcesz pomocy to najlepiej z kimś na multi pograć to co opowie po kolei na pytania.
Plastik, potem czerwona elektronika, niebieskie flaszki i roboty
  • Odpowiedz
  • 0
@Supaplex: gralem w to razem moze ze 30 godzin, drugie tyle na youtubie, mega uzależniająca gra, godziny znikaja jak nigdy
@dzem_z_rzodkiewki okej mistrzu

ja panowie mam swój mały cel na razie - od kiedy w to gram, i coś tam ogarnąłem z gry co w ogole jest dostępne to chciałbym se zbudować czołg xD nie mowie juz o tym pająku, ale chociaż dojście do czołgu by mnie zadowalało

póki
starygrat - @Supaplex: gralem w to razem moze ze 30 godzin, drugie tyle na youtubie, ...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki nigdy niczego się nie niszczy w tej grze (chyba, że wie co się robi). W tej grze obszar jest nieograniczony, wystarczy iść kawałek dalej i można się budować od nowa a ze starego brać to co potrzeba. Jak się ma już w pełni stare zastąpione to wtedy burzysz
  • Odpowiedz
@stary_grat: imo niepotrzebnie zabierałeś się od razu za main busa i liczenie przepływów, zużyć suroców itp. jest to sporo nudniejsze niż uczenie się mechanik metodą prób i błędów i kombinowania samemu, a będziesz miał na to tylko jedną okazję
pierwszą grę do wysłania pierwszej rakiety grałem zupełnie na "ślepo", miałem straszne spaghetti w całej bazie, ciągłe braki surowców, belty wyładowane kilkoma rodzajami rzeczy, które były ściągane filter insertery, a później się zapychały, idiotycznie poprowadzone linie kolejowe itp.

ale ta pierwsza gra sprawiła mi dużo większą frajdę i lepiej zapadła w pamięć, gdzie już zacząłem oglądać poradniki, obliczać bazę z excela i kalkulatorów w necie

jak napisałeś, że doszedłeś do plastiku i się odbiłeś, to może problem masz z odpowiednim zarządzaniem tymi 3 podstawowymi płynami ropopochodnymi? tutaj warto zbudować kilka chemical plantów, które będą włączane za pomocą logiki sprawdzającej stan zapełnienia tych cieczy i rozkładać je na drobne, gdy będzie groziło przepełnienie i
  • Odpowiedz