Wpis z mikrobloga

5/50 #wakacjezbajkami

Czarodziejka z księżyca - Sailor Moon - Bishôjo senshi Sêrâ Mûn

Rok produkcji: 1992–1997
https://www.imdb.com/title/tt0103369/
IMDb: 7.7/10

14-letnia roztrzepana uczennica została wybrana przez gadającą kotkę-opiekunkę Lunę na przywódczynię Sailor Moon. Jako Czarodziejka musi walczyć ze złem ale pomagają jej w tym koleżanki: Ami Mizuno, Rei Hino, Makoto Kino i Minako Aino.

Jedyna typowo “babska” bajka na tej liście. Nie pamiętam o co w tym chodziło pozatym, że jakieś laski w szkole magicznie się zmieniały i walczyły z jakimiś potworami - coś jak Power Rangers. Jednak leciało to w okienku z bajkami, więc się nie przełączało :)
WLADCA_MALP - 5/50 #wakacjezbajkami

Czarodziejka z księżyca - Sailor Moon - Bishôjo ...

źródło: sailor

Pobierz
WLADCA_MALP - 5/50 #wakacjezbajkami

Czarodziejka z księżyca - Sailor Moon - Bishôjo ...
  • 19
  • Odpowiedz
  • 3
@troloslaw bo była w polskim lektorze. Słyszałam, że to ponoć był najgorszy polski lektor był co prawda nieudolny moim zdaniem miał klimat. Oryginalne bohaterka nazywała się Usagi
  • Odpowiedz
  • 0
@Ozjasz_Goldberg_Mk_II zgadza się lecz imion się nie tłumaczy. Choć nie oszukuje się ale ten pierwszy lektor moim zdaniem jest najlepszy przez kiczowate tłumaczenie. Tak jak na przykład najczęściej było groch fasola xd
Lardor - @OzjaszGoldbergMk_II zgadza się lecz imion się nie tłumaczy. Choć nie oszuku...
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP W moim rejonie był podział, że chłopacy nie mogli oglądać Sailor Moon, a dziewczyny Dragon Balla. Czasem jednak zdarzało mi się złamać tę zasadę i w tajemnicy z ciekawości zerkałem też na Czarodziejkę z Księżyca ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: zauważyłam że sceny przemiany czarodziejek dziwnie działają na chłopców, w power rangers też się przemieniają ale po prostu pojawia się kask na łbie a całość nie jest tak sensualne nacechowana, od sylwetki kobiety w pozycji embrionalnej wirującej o 360 stopni po krzyzowanie rąk na piersiach cała ta sekwencja jest mocno dziwna i chociaż technicznie nie jest nsfw to z powodu oglądania tego we wczesnym dzieciństwie chyba zostało zasiane we
KingaM - @WLADCA_MALP: zauważyłam że sceny przemiany czarodziejek dziwnie działają na...

źródło: 1000004410

Pobierz
  • Odpowiedz
Tematyka też srednia, ot lekko superbohaterski romans dostosowany pod 7-14latków


@KingaM: Anime sporo się różniło od mangi autorstwa Naoko. Jest taki fragment mangi "Pamiętniki Chibiusy". Autorka do dzisiaj za niego przeprasza xD
  • Odpowiedz
@theredi: jeśli nie widzisz seksualizacji dziewczynek w wieku szkolnym w tym tworze, choćby na obrazku zamieszczonym przez OP-a, żeby nie szukać daleko, gdzie Bunny jest z d*pą na wierzchu (tak, to co wystaje spod jej ultrakrótkiej spódniczki powyżej jej uda to goła d*pa), to "gratuluję" ślepoty i współczuję głupoty. Lalka bez ubrań to jest coś innego, nie spłycaj i zauważaj różnice (chociaż Barbie też ma wiele swojego za uszami).
  • Odpowiedz
to "gratuluję" ślepoty i współczuję głupoty.


@otto13: o nie kawalek narysowanej golej duuupy, jakie to straszne, haha ja tez ci glupoty gratuluje jak masz takie problemy. Jak rozbierasz dziewczyne to tylko po ciemku i pod kolderka?
  • Odpowiedz