Wpis z mikrobloga

Po roku chodzenia do psychiatry uslyszłam, że podejrzewa u mnie ADHD. Juz w dziecinstwie bylam diagnozowana te 20 lat temu ale bylam zbyt grzecznym dzieckiem z dobrymi ocenkami na to xD myślałam ze to przez nerwice, czy depresje tak wszystkiego zapominałam cale zycie. W moim badaniu psychologicznym z dziecinstwa jest tylko napisana niska samoocena i bledy spowodowane stresem. Podobno osoby z adhd maja bardzo intensywne i krotkie mysli samobojcze plus jest to dziedziczne. Nawet po historii mojej rodziny to widac xD #adhd
  • 20
  • Odpowiedz
@serniczekwiedensky: Ja byłem u zwykłego psychologa i już na drugim spotkaniu powiedział mi, że przejawiam mocne cechy osoby z ADHD. No i pytał się czy w rodzinie ktoś z ADHD był to odpowiedziałem, że mój młodszy brat.
Niestety kiedyś ADHD było tylko i wyłącznie kojarzone z nadpobudliwością u dzieci, a ja byłem tym grzecznym dzieckiem, więc mnie nigdy nie wysłali na badania.

Psycholog zaoferował, że są dwie opcje. Albo psychiatra
  • Odpowiedz
@serniczekwiedensky czytałem trochę książek o psychologii i czytałem również wywiady z psychologami którzy uczą. potwierdzili moje przypuszczenia że współczesna psychologia i psychiatria jest 50 lat za murzynami od tej naukowej, że diagnozy są subiektywna opinia lekarzy/psychologów, i że trwają w tym bo to przynosi im zyski

A i jeszcze jedno

Jedyna rzecz która mogła Ci pomoc, w tych spotkaniach to to że mogłaś się wygadać, bez odczucia, że ten cię ocenia,
  • Odpowiedz
@serniczekwiedensky nie, chce żebyś sobie uświadomiła że najważniejsze co potrzebujesz, to się komuś wygadać. Te wszystkie diagnozy które Ci stawiają są ich subiektywna opinią, i nie mają przełożenia w najnowszych badaniach więc zupełnie nie powinnaś brać za pewnik że masz takie zaburzenie czy inne

Chodzi tylko o rozmowę i bycie wysłuchanym

Powtarzam tylk to co mówią najnowsze badania

I nie ma sensu dramatyzować w tej rozmowie
  • Odpowiedz
@FTNewbie moja zapytala sie o moje mechanizmy nauki i powiedziala ze są wlasnie typowe dla osob z adhd. Czyli jakby sama doszlam do wielu rzeczy. Nie radze sobie natomiast z emocjalmi. Mam wrazenie ze jestem niewystarczajaca i wlasnie wszedzie chodzilo o niska samoocene. Moj tata tez sie podobnie do mnie zachowuje. Plus tez ma te mysli samobojcze szybkie. Mam wrazenie ze duzo traum sie nabawilam od mojej mamy i ze szkoly
  • Odpowiedz
@TheOneWhoKnocks: skakałbym ci po głowie :) tu osoba z adhd, od 3 miesięcy biorę medikinet i jakość mojego życia zwiększyla się 10x krotnie
Byłem dwukrotnie bezdomnym przez to gowno, prawie się zabiłem i wiele wiele innych ale tak ty przeczytałeś parę książek o psychologi i będziesz myślał że wiesz wszystko xD gowno wiesz i masz iq 100

@serniczekwiedensky nie słuchaj tego prostaka, dobrze zrobiłaś
wiedzą w tym kraju na
  • Odpowiedz
@serniczekwiedensky proponuje nie czytać wysrywow osób takich jak @TheOneWhoKnocks tylko dać na czarnolisto bo sobie zrobisz krzywdę. Jeśli podejrzewasz, lekarz sugeruje to wybierz się na diagnozę. 1000-1500 zł nie majątek, a jeśli masz (a pewnie masz) to zaczniesz się leczyć i będziesz wiedziała co Ci jest.

@TheOneWhoKnocks kurcze, jak to jest, że ja (trochę przez ADHD) nie czytam książek, a jestem mądrzejszy od ciebie i nie pisze takich wysrywow
  • Odpowiedz