Wpis z mikrobloga

#b2b #jdg #firma

Korzystał ktoś z pomocy infaktu czy podobnych do zakładania działalności? Muszę założyć jdg ale chciałbym pogadać z kimś o formie opodatkowania i innych szczegółach
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nadrat24 jesli dopiero zaczynasz to imho lepiej zwykła księgowa (koniecznie z licencją i taka co będzie Cię reprezentować w US i ZUS, to bardO ale bardzo wazne! Wątpię zeby Ziutek z infakt przyjechał do Twojej miejscowości świecić oczami) takie ifirma, infakt etc to raczej dla tych co mają od dawna JDG i dość prostą księgowość.
  • Odpowiedz
@nadrat24: zakładałem lata temu w ifirmie od pierwszego dnia, pani ładnie mi wszystko wytłumaczyła i podpowiedziała.

@Poldek0000 to trochę zależy bo us wie że dokumenty trzymasz w ifirma (zakładam że masz pakiet z dokumentami u nich - ja tak mam) i wtedy żadne kontrole nie interesują ciebie bo robią to sobie na grabiszyńskiej wszystko.
  • Odpowiedz
@puexam

@nadrat24: zakładałem lata temu w ifirmie od pierwszego dnia, pani ładnie mi wszystko wytłumaczyła i podpowiedziała.


@Poldek0000 to trochę zależy bo us wie że dokumenty trzymasz w ifirma (zakładam że masz pakiet z dokumentami u nich - ja tak mam) i wtedy żadne kontrole nie interesują ciebie bo robią to sobie na grabiszyńskiej wszystko.


Ja zrobiłem test. Przez 3mce w ifirma jest (było?) gratis i sam prowadziłem
  • Odpowiedz
@nadrat24: Jak sie zarejestrujesz tutaj to oddzwania potencjalny księgowy i możesz pogadać i zdecydowac Czy Ci pasuje
https://www.infakt.pl/polecam/biurorachunkowe
Dużo zależy na kogo trafisz w takich Infaktach i ifirmach tam pracuje kilkaset księgowych i są różni.
Dodatkowo masz 2 opcje w księgowościach internetowych
1. Księgujesz samemu używając programu (płacisz mało) i masz wsparcie (piszesz wiadomość i odpisują w ciagu ok 24 ale w 50% odpowiedż nie posuwa Cie do przodu)
2. Albo masz normalnego dedykowanego księgowego i on księguje( tak naprawde to wykonuje ok 20% roboty którą i tak musisz sam robić, przelewy, załączanie dokumentów itp) oraz gada
  • Odpowiedz
@nadrat24: ja zakładałem z infaktem 3 lata temu. od tamtej pory mam jedną księgową. całkiem prosta sprawa. pomagają. ja polecam. niby moglbym robic to juz sam ale tak mi wygodnie.
  • Odpowiedz
@nadrat24 ja mam już w ifirma kilka lat i zakładałem z nimi, jeżeli zechcesz to mogę Ci wysłać polecenie, obaj dostaniemy chyba po 100 lub 50zl, nie pamiętam dokładnie
  • Odpowiedz