Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu u mnie na osiedlu pewien małolat szaleje odblokowanym e-bikiem Surron. To de facto jest motocykl a nie rower. Rozpędza się toto do 100km/h czy nawet więcej a bananek lata tym po drogach publicznych, chodnikach, ścieżkach rowerowych. Kiedyś serio zrobi komuś krzywdę. Planuję na niego zapolować i go #!$%@?ć na milicję. Tylko zastanawiam się jak to zrobić dobrze, bo nie sądzę, że nasze asy szybko się zjawią po takim zgłoszeniu a gówniarz jest szybki więc raczej trudno go będzie śledzić, żeby im na bieżąco go wystawić. Zazwyczaj jestem dość liberalny i nie przeszkadzają mi np nielegalne mocne hulajnogi jak właściciel jeździ z głową natomiast owy bananek bardzo mocno #!$%@? i już kilka bardzo niebezpiecznych akcji z jego udziałem widziałem. Mam 4-latkę, na osiedlu masa dzieci, kiedyś może być tragedia.

Za jazdę bez uprawnień, niehomologowanym motocyklem i #!$%@? niebezpiecznych manewrów myślę, że starzy bananka mocno bekną. Ciekawe czy takie gówno może dostać zakaz prowadzenia pojazdów bo ewidentnie wyrośnie z niego menda drogowa. Dobrze tłumić to w zarodku.

#ormo #ormoczuwa
  • 6
  • Odpowiedz
@lagrande: Zgłoś że ten pirat drogowy stworzył konkretne zagrożenie na drodze, może gdzieś, gdzie są kamery. Jeżeli przekracza prędkość to wystarczy sprawdzić pojazd.
  • Odpowiedz
@lagrande to #!$%@?. Motocykl 50cc waży 100kg i Vmax 55km\h może poruszać się tylko po drodze, a tymczasem rower elektryczny waży 25kg i pędzi 70km\h między ludźmi po chodniku...
  • Odpowiedz
@dlaczego_michau

@Poldek0000 motorower <50ccm to vmax 45kmh

Tam też kombinują i wyłączają ogranicznik... Ale szybciej raczej nie jeżdżą bo się boją wbić pod auto.
ePedalarze już się tak nie boją bo najwyżej walną w miękkie dziecko a on ma kask i elo.
  • Odpowiedz
@Poldek0000

@dlaczego_michau

>@Poldek0000 motorower <50ccm to vmax 45kmh

Tam też kombinują i wyłączają ogranicznik... Ale szybciej raczej nie jeżdżą bo się boją wbić pod auto.

ePedalarze już się tak nie boją bo najwyżej walną w miękkie dziecko. Pozatym on ma kask i elo.
  • Odpowiedz