Wpis z mikrobloga

Co najlepiej się nada do sterowania przekaźnikami bezprzewodowo?
Chciałbym mieć przenośny niewielki panelik z przyciskami/przełącznikami, zasilany jakimś niewielkim akumulatorkiem za pomocą którego będę mógł sterować przekaźnikami (na niewielką odległość powiedzmy od kilkunastu centymetrów do max 10 metrów).
Myślałem nad dwoma arduino + takie cuś https://www.aliexpress.com/item/1005001700441473.html
Chętnie wysłucham innych propozycji
#elektronika #arduino #przekazniki #diy
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@thomeq: @sorek @xyz_xyz ślicznie dziękuję, mogę prosić o jakiejś konkretne płytki? Jestem na tyle zielony że kod będę pisał z pomocą gpt. Z ciekawości czemu nie arduino? Z tego co widzę mają jakieś płytki z bt/wifi np.: https://store.arduino.cc/products/arduino-nano-rp2040-connect-with-headers
Po stronie panela chciałbym żeby płytka była jak najmniejsza bo nie mam tam zbyt dużo miejsca ale też jak na złość potrzebuje sporo przycisków..
  • Odpowiedz
  • 0
@terravar: jednokierunkowa wystarczy + wymiary płytki muszą być tycie tycie jak najniższa oraz max 23mm szeroka, na długość prawie dowoli (do 20cm)
  • Odpowiedz
@terravar bzdura, ESP32 nawet do 200 metrów potrafi działać po wifi :) A zawsze możesz moduł z external anteną wziąć i na IPEX do czegoś większego podpiąć.

@crazy88 ESP32 dev board, bierz bo to 2 rdzenie i bardzo przyszłościowe - świetnie się w tym pisze bo robisz sobie taski osobne i nie przejmujesz się używaniem delay() :)
  • Odpowiedz
Tylko ilość czasu i roboty nieadekwatna do efektu.


@terravar: prędkość zdecydowanie większa również :) ten moduł zawsze można do ESP32 dołożyć bo to nadal dużo lepszy mikroprocesor ;)
  • Odpowiedz
@crazy88: "arduino" odnosi się najczęściej do starych 8 bitowych MCU od AVR które można znaleźć na płytkach arduino, ESP32 to po prostu mega dobra płytka posiadająca dużo rzeczy (Rpi2040 jest fajne ale nie polecam na początek), ale kod nadal się pisze tak samo jak na arduino tylko wieloma rzeczami nie musisz się przejmować wtedy jak pamięć czy prędkość działania :)
  • Odpowiedz
Słowo kluczowe - potrafi. Tylko ilość czasu i roboty nieadekwatna do efektu.


@terravar: ESP-NOW i masz ten zasięg bez roboty i kombinowania. Wręcz to jest obecnie najtańsze i najprostsze rozwiązanie do komunikacji między płytkami.
  • Odpowiedz