Wpis z mikrobloga

Dlaczego tyle osób pisze, że najlepsza Tibia to była 7.6 gdzie przecież wersja 7.9 to jest praktycznie to samo, ale ma dużo więcej dodatkowych rzeczy (nowe outfity, tereny, questy itd)?

Przecież gdyby Cipsoft miał stworzyć retro serwer (chociaż wiem, że na 99% nigdy tak się nie stanie), to moim zdaniem nie byłoby sensu robić wersji 7.6, skoro można by postawić serwer z wersją 7.9, a nawet wersje 8.0, bo tam dodano jeszcze Svargrond i RP nie musiał zbierać już spearów z ziemi.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że idąc tym tokiem myślenia Cipy mogłyby równie dobrze zrobić retro serwer 8.4, albo 8.6 bo przecież te wersje też "miały to samo co poprzednie i do tego wiele więcej". Tylko w następnych wersjach pojawiały się rzeczy, które części graczom się nie podobały, np w wersji 8.1 wprowadzono potiony i pamiętam, że wtedy dużo druidów płakało, że nie mają już po co robić uhów.

Jednak patrząc na samą mechanikę gry, to moim zdaniem nie ma żadnej różnicy pomiędzy Tibią 7.6, a 7.9, nie licząc możliwości ustawiania run na hotkeyach, co zdaniem wielu graczy popsuło pvp, bo już nie liczył się skill z ręcznego celowania runami w przeciwnika, jednak z tego co pamiętam, to hotkeye zostały wprowadzone jako odpowiedź na aim-boty, które robiły to za graczy, żeby wyrównać szansę między uczciwymi i nieuczciwymi graczami.

#tibia
maciorqa - Dlaczego tyle osób pisze, że najlepsza Tibia to była 7.6 gdzie przecież we...

źródło: 9b869f58-6d29-4a47-9a40-412af738db4c

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@maciorqa:
nie pamiętam jaka wersja była w 2006 ale pamiętam, że odpaliłem, tłukłem jakieś szczury na tej początkowej wyspie a po godzinie odinstalowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a mogłem się przemóc i być może dziś byłbym sławnym patostreamerem
  • Odpowiedz
  • 0
@tos-1_buratino: No w 2006 był jeszcze wersja 7.6 jak i 7.9. Jak się logowałeś do gry, to miałeś taki screen jak powyżej, czy ten na dole? Bo ten na dole z 4 postaciami w jaskini wprowadzili w wersji 7.8 w sierpniu 2006 roku.
maciorqa - @tos-1_buratino: No w 2006 był jeszcze wersja 7.6 jak i 7.9. Jak się logow...

źródło: latest

Pobierz
  • Odpowiedz
@maciorqa: chodzi o nostalgia factor tylko i wyłącznie bo chyba najwięcej graczy było właśnie wtedy jak była baba na ekranie startowym. Przecież teraz w Tibie się gra łatwiej niż kiedykolwiek
  • Odpowiedz
  • 0
@pekak: Rekord graczy online był w listopadzie 2007 roku, jak była wersja 8.0, czyli patrząc obiektywnie wtedy był szczyt popularności tej gry.
  • Odpowiedz