Wpis z mikrobloga

Dariusz Śledziewski rozpisał na tablicy reprezentację Francji i postanowił krótko scharakteryzować każdego z zawodników.

Panowie... Francja. Co ja Wam powiem. Mistrzowie Świata, Mistrzowie Europy. Barthez - doświadczenie, fenomenalna gra, prowadzenie piłki. Prawa obrona... Thuram, no co Wam będę mówił, panowie, to jest maszyna, to jest gościu, technika. Środek obrony. Blanc, oczywiście Blanc rozegranie, Desailly skała! Kałuża, nawet do niego nie skacz bo nie ma, nie ma sensu. Lewa obrona, Lizarazu, no przecież to jest TGV. Jak on się rozpędzi to jedzie linia-linia, z dorzutką. Zidane? No panowie no co ja Wam no, no nie ma co podchodzić na dwa metry, bo to jest ośmieszenie, z kanałem, przejście zewniakiem. No z przodu... Henry? Henry'ego to nawet w ogóle nie próbujcie wychodzić, łapać na spalonego, bo nie ma szans.

Do szatni wrócił Engel, spojrzał na tablicę:

Panowie, Francja to jest przeszłość. Thuram - przecież on już w ogóle bez zwrotności, bez zdrowia. Blanc, tylko wystarczy nacisnąć. Desailly, no niby jest silny ale spokojnie, spierasz się zanim wystawi rękę. No Zidane? No Zidane jest dobry, to trzeba na niego uważać

#mecz #reprezentacja
  • 1
  • Odpowiedz