Wpis z mikrobloga

Po jednej stronie od dziecka mailem trochę cofnięta linie włosów. Zauważyłem od jakiegoś czasu że zaczyna się ta linia troszkę cofać bardziej. Chciałbym jakoś temu zapobiec, zaradzić. Z przodu mam okej włosy, nie nie robi mi się literka M, mam prostą linię na czole. Jednak z tej lewej strony to muszę trochę kombinować z układaniem fryzury żeby to zakryć. Patrzę po starych fotach to zawsze było podobnie ale teraz na pewno się trochę pogłębiło. Co najlepiej, trycholog a może dermatolog?

Oczywiście wszyscy mi mówią że mi odbija, bo mam okej włosy, ale jak ktoś ma świadomość to wie jak jest, można sobie potem pluć w brodę że się nie podjęło kroków a nie wzięło jakiegoś fina czy coś.

#zakola #wlosy #fryzura #looksmaxing
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@neverwalkalone: dermatolog -> proś o recepte na finasteryd, najlepiej Nezyr, tabletka raz dziennie. Z wcierek Loxon max 5% albo Alocutan forte 5%(Loxon moze troche wysuszac skore głowy) stosowana 2x dziennie rano i wieczorem. Raz na tydzien, raz na dwa tyg mikroigłowanie skóry głowy dermapenem. Dermapen mozna uzywac tez na twarz ale później ja czyms posmaruj, ja uzywam zinalfat
  • Odpowiedz
@puffpuff: uważasz że warto na to wejść nawet w mojej sytuacji, gdzie jako tako oznak łysienia czy wypadania włosów nie ma, ale jest zauważona powolutku cofająca się linia z lewej strony? W sensie warto wejść na fina nawet teraz, żeby jak najdłużej utrzymać obecny stan wlosów?
  • Odpowiedz
@neverwalkalone: zależy czy bardziej zależy ci na czasie czy bezpieczeństwie. Imo mógłbyś spróbować sam Loxox/Alocutan bez fina i po 6 miesiącach porównać czy tracisz włosy/łysienie się zatrzymało/odrastają nowe włoski na zakolach. Mi osobiście same wcierki bez fina lekko przyhamowały proces łysienia, ale nie zatrzymały go ostatecznie. Mam wrażenie ze dopiero po wejściu na fin zaczęły mi odrastać małe włoski. Koniec końców prawdopodobnie powinines wejsc na fina jesli chcesz zachowac linie
  • Odpowiedz
@puffpuff: spoko dzięki za info, jakieś skutki uboczne u siebie zaobserwowałeś po stosowaniu fina? Mam wrażenie, że to nieco rozdmuchany problem, większość ludzi pisze, że nic się nie dzieje. Dla mnie włosy to być albo nie być, a linia włosów ewidentnie mi się cofnęła na przełomie ostatnich 2 lat po lewej stronie. Fryzura to ładnie póki co przykrywa i nie widać za bardzo, ale jak dalej tak będę czekał, to
  • Odpowiedz
@neverwalkalone: ta, też niedawno się dowiedziałem ze jest coś takiego jak 'post finasteryde syndrome' ale głównie objawia się przy odstawieniu. Z perspektywy czasu wydaje mi się, że na początku trochę humor i libido spadło, ale też fina zacząłem brać w czasie największego lockdownu, czyli głównie w diecie miałem fast-foodyz glovo, 0 siłki bo wszystko zamknięte, a okazjonalnie jeszcze alko przed kompem ( ͡° ͜ʖ ͡°) duża
  • Odpowiedz
@puffpuff: ja właśnie na siłkę cały czas chodzę od lat, sporo sportu uprawiam, to może fin nie będzie miał jakichś poważnych skutków. A jednak zależy mi na utrzymaniu linii włosów. Gdybym miał mocno już cofnięte i robiłyby mi sie poteżne zakola, vertex - to bym na pewno zrobił przeszczep bo wiem jak ważne są włosy.

https://ibb.co/album/3pTfHM - tu mam kolejno fotę sprzed 4 lat, obecną przy ciągnięciu włosów w tył
  • Odpowiedz
@neverwalkalone:

lepiej już samo z siebie nie będzie, a tylko gorzej

no niestety tak jak piszesz, jak się zignoruje problemy z łysieniem to nigdy nie będzie lepiej. Co do zdjęć to w tej fryzurze wygląda jeszcze ok, w sumie zdałem sobie sprawę czemu tyle osób w moim wieku tak zaczęło się czesać ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wiadomo, może być okej przez miesiąc czy dwa a
  • Odpowiedz
@puffpuff: no dokładnie, jeszcze jest ok jak się dobrze pokombinuje, ale ile tak będzie? Najlepsze jest to, że kolejny raz uświadomiłem sobie, że najlepiej słuchać tylko siebie w takich kwestiach, bo my najlepiej widzimy zmiany. Pytałem mamy, pytałem barbera - co ty za głupoty gadasz, jaka linia się cofa? Nie żartuj, tego nie widać prawie, luz.

No spoko, tylko jak już faktycznie się cofnie na dobre to będzie po ptokach
  • Odpowiedz
Pytałem mamy, pytałem barbera


@neverwalkalone: klasyka, synek przejąłbyś się czymś poważnym, a nie włosami na głowie. Dziadek też szybko wyłysiał, a panne sobie znalazł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi nawet dermatolożka powiedziała, że to jest nie do zatrzymania i żebym się pogodził, dopiero potem jak powiedziałem przy okazji, że stosuje minoxa i zastanawiam się nad finem zaczęła już normalnie doradzać i mówić co i dlaczego.

Z
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@puffpuff: wchodzę na fina ostatecznie. Dziś dermatolog mi powiedział że mam wbijać i się nie zastanawiać jeśli chce sobie jeszcze zachować dobry wygląd i używać z laskami. A jak kiedyś stwierdzę że mam w to już #!$%@? to ewentualnie zejdę. Dodatkowo minox. Sam mi powiedział że też leci na finasterydzie i mam raczej olać te opinie z internetu bo to się w większości nie sprawdzi w ogóle, a będę to
  • Odpowiedz