Wpis z mikrobloga

Jak wygląda prawo w kwestii sprzedaży lemoniady i innych napojów w miejscach publicznych przez osoby dorosłe? Z tego co wyczytałem to dzieci mogą sprzedawać takie rzeczy ale dorośli nie XD Jeżeli to prawda to troche dyskryminacja, poza tym dlaczego nie można tego robić, przecież płacimy podatki które idą do miasta więc przestrzeń publiczna powinna być dostępna na takie przedsięwzięcia, a produkty byłby kilka razy tańsze niż w restauracjach itp ( bo brak opłat za zbędny lokal ). np lemoniada od dzieci które dzisiaj spotkałem kosztowałą 1,5zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#prawo #polityka #inflacja
  • 3
  • Odpowiedz
@Danord:

Z tego co wyczytałem to dzieci mogą sprzedawać takie rzeczy


Gdzie? Dzieci do 13 roku życia nie mają zdolności do czynności cywilno-prawnych więc nic sprzedawać nie mogą. Dodatkowo sanepid obowiązuje wszystkich.

Jak dzieci gdzieś coś sprzedają to tylko dlatego że wszyscy na to przymykają oko.
  • Odpowiedz
  • 0
@danob99: **https://www.rodzice.pl/sprzedaz-lemoniady-przez-dzieci/ - "Wprawdzie nie widzę żadnego przepisu, który wprost zakazywałby dzieciakom w takiej sytuacji prowadzenia działalności, ale może się pojawić pytanie, czy taka działalność jest w danym przypadku na tyle samodzielna i zorganizowana, że wyklucza pracę najemną, np. na rzecz rodzica czy dostawcy towaru. Każdy kto dopuszcza do wykonywania pracy lub innych zajęć zarobkowych przez dziecko do ukończenia przez nie 16 roku życia podlega karze grzywny."
  • Odpowiedz