Wpis z mikrobloga

Mam w mieszkaniu w bloku okno/drzwi balkonowe wyglądające mniej więcej jak na zdjęciu (moje okno jest jeszcze o połowę szersze od okna na zdjęciu).
Będę wymieniał okna/drzwi i od razu chcę zamontować rolety zewnętrzne. Chcę osobną roletę na okno i osobną na drzwi. Mam dwie opcje:
-roleta może być zamontowana tuż przy oknie,
-roleta może być zamontowana na ścianie (czyli jakieś 30 cm od okna).

Co wybrać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Estetyczniejsza jest na pewno opcja 1., ale jakie jeszcze są różnice?

#remontujzwykopem #budujzwykopem
Senuyo - Mam w mieszkaniu w bloku okno/drzwi balkonowe wyglądające mniej więcej jak n...

źródło: uEZ_IGoTZIwenIU2L6sJOg58CR9KGFVkUaQ1VDCi9QPJ8ZEjK9VqnMSHafHwogxSl8-HdMmIdbTqiASkfeYLsuPaDhJBAyr8g2W1B_FJY-t2at1-pnH_YbMLAJ3veA

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Senuyo: jak zamontują przy oknie to gdzie umieszczą skrzynkę? bo o ile przy oknie mogą je zmniejszyć tak drzwi nie bardzo można obniżyć bo będziesz się schylał wychodząc
  • Odpowiedz
  • 1
@darek-jg: ech może to być pewien problem, wieczorkiem już do somsiada się umówiłem na zobaczenie jak u niego to wygląda, dzięki za uwagę
  • Odpowiedz
@Senuyo no to druga uwaga bo przerabialem temat. Lepiej odsunąć skrzynkę od okna i zastosować dodatkową izolacje żeby Ci mostek cieplny nie powstał nad oknem bo będziesz miał wilgoć i grzyba. Moim zdaniem są tylko dwie sensowne rzeczy do wyboru: styrodur albo alutermo

Zakładam że chcesz zastosować rolety podtynkowr
  • Odpowiedz
Moi rodzice mają opcję oddaloną, co w chłodne miesiące sprawia, ze na parapecie mają dodatkową przestrzeń na przechowywanie jedzenia - np. w czasie świąt. Brzmi może groteskowo, ale bardzo się przydaje :)
  • Odpowiedz