Wpis z mikrobloga

Temat: Laptop do 10k-12k zbudowany możliwie dobrze pod renderowanie grafiki 3D (blender, daz3d itp)
Od 5 lat mam lenovo legion z gtx1660 (służy mi dzielnie) ale szukam czegoś mocniejszego. Czy taki MSI z rtx4080 będzie mocno odczuwalnym przeskokiem?
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-msi-vector-16-hx-a13vhg-492pl-16-ips-240hz-i9-13980hx-16gb-ram-1tb-ssd-geforce-rtx4080-windows-11-home
czy idzie wyłapać coś lepszego za te cenę?

#komputery
  • 10
  • Odpowiedz
Laptop do 10k-12k zbudowany możliwie dobrze pod renderowanie grafiki 3D (blender, daz3d itp)


@vynt: Ja bym postawił na stację roboczą z Quadro RTX.
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: problem w tym że musi być to sprzęt mobilny, więc u mnie to rozwiązanie odpada :/ Dzięki za info odnośnie MSI, chciałbym jednak żeby ten lapek kolejne 5 lat w miarę bezproblemowo pracował
  • Odpowiedz
@vynt: Mobilna stacja robocza, w tym sensie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak z gejmingowych w tym segmencie to topowy Legion, OMEN albo Zephyrus. Problemem będzie tam gwarancja, z tego co wiem zapomnij o "on site" czy po prostu czymś dłuższym niż dwa lata.

Oczywiście czystą mocą te Quadro RTX są słabsze (ale więcej VRAM).
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: okej, nie zczaiłem z tą stacją roboczą, wpisałem w google i wyskoczyły jakieś pudła xD

no tak, nie koniecznie musi być to lapek który zniesie wszystko i będę nim rzucał na budowie bo pracuje w biurze / domu. Ale jestem pozytywnie zaskoczony moim aktualnym Legionem, bo przy 5-letniej pracy codziennie + nocne renderowanie grafik, jedyne co sie w nim zepsuło to wentylator który wymieniłem samemu w pół godziny, bezproblemowy sprzęt.
  • Odpowiedz